Gündem

Küçük Çocuğa Tokat Atan Kişinin Cezası Belli Oldu

Mersin’de sitede çıkan tartışmada küçük çocuğa tokat attığı görüntüleri sosyal medyada paylaşılan şüpheli gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen zanlıya, “ev hapsi” cezası verildi…

Mezitli ilçesindeki sitede oynayan çocuklar arasında tartışma çıktı. Tartışma ailelerin de müdahil olmasıyla büyüdü, ihbar üzerine olay yerine gelen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafları ayırdı. Olay sırasında N.K. isimli site sakininin, 5 yaşındaki Suriye uyruklu ve Ürdün vatandaşı A.K’ye tokat attığı görüntüleri sosyal medyada yayıldı.

Tepki çeken görüntüler üzerine harekete geçen ekipler zanlıyı gözaltına aldı. N.K’nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

“YAŞANAN DURUMDAN TÜRKİYE SORUMLU DEĞİL”

Çocuğun babası Trad Oqlah Faraj Al Khaıdı yaptığı açıklamada, olay sırasında site dışarısında olduğunu söyledi.

Çocuğunun darp edilmesiyle ilgili kendine görüntü geldiğini anlatan baba Khaıdı, şunları aktardı:

“Siteye geldim. Bahçede kalabalık vardı. ‘Neden çocuğumu vurdun’ demeye kalmadan çocuğumu darbeden kişi tarafından ben darp edildim. Biz şikayetçi olduk. Yaşanan durumdan Türkiye sorumlu değil. Bir kişi yüzünden bütün ülkeyi sorumlu tutamayız. Türk vatandaşları ve Ürdün vatandaşları kardeştir.”

Ailenin avukatı Hibe Gökalp de dün gece site içerisinde yaşanan tartışma sonrasında üzücü bir olayın meydana geldiğini kaydetti.

Konuyla ilgili şikayetçi olduklarını belirten Gökalp, “Yasal sürecin takipçisiyiz. Konuyla ilgili basında ailenin sınır dışı edildiğine dair bilgiler yer alıyor. Böyle bir konu söz konusu değildir. Çocuk, yaşadığı olay nedeniyle siteye ve eve gelmek istemiyor. Psikolojisi yaşanan olaydan dolayı etkilenmiştir. Hukuki anlamda takipte olacağız” diye konuştu.

“TOKAT” ATMA ZANLISINA EV HAPSİ

Mersin’de çocuğu ile tartışan 5 yaşındaki yabancı uyruklu çocuğa tokat attığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen zanlıya, ‘ev hapsi’ cezası verildi.

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamaya göre, çocuklar arasında çıkan bir tartışma sonrası Ürdünlü 5 yaşındaki çocuğa tokat attığı ve babasını da darp ettiği iddiasıyla ‘kasten yaralama’ suçundan adliyeye sevk edilen şüpheli N.K.’ye ‘ev hapsi’ cezası verildi.

2/5 - (1 vote)

Yorum Ekle