Kampüs

Kütüphanede Karşılaşılabilecek 7 Öğrenci Tipi

Final dönemi geldi çattı. Artık çevreden gelen “plan yapalım” tekliflerine en sıkıcı şekilde “Final dönemindeyim, hazırlanmam lazım…” diye cevap verme zamanı. Çoğumuzun bu dönemdeki uğrak adresi ise kütüphaneler oluyor ve hemen her gün eşimizden dostumuzdan çok kütüphanenin gediklisi tipleri görüyoruz.

Sürekli bir şeyler yiyen öğrenci tipi

Hem yediği şeylerin paketini açarken, hem de yerken çıkarttığı sesle delirten tiptir. Bu tiplere karşı dikkatli olunması gerekir.

Bilgisayarla uğraşan öğrenci tipi

Adeta bilgisayardan dünyayı kurtarıyormuş gibi takılır. Fare ve klavyesi normalden çok daha fazla gürültü çıkarır ve çalışmaya odaklanmanıza kesinlikle izin vermez.

Dışarı çıkıp duran öğrenci tipi

Nereye gittiğini ya da ne amaçla gittiğini kimsenin bilmediği bu tipin masada oturma süresi en fazla 15 dakikadır. Dikkat ve odaklanma sorunu olan bu tiplerin hele ki ayakkabısı gıcırdayan türüne denk geldiyseniz vay halinize.

Kulaklığından anons yapan öğrenci tipi

Bu öğrenci tipi kulaklık takmasına rağmen sesi çok açtığı için yakınında bulunan 4 kişiye kadar sesin ulaşmasını sağlar. Bu tiplerin yanına denk geldiyseniz hızlıca yer değiştirmeniz önerilir çünkü o ses hiçbir zaman kısılmayacaktır.

Defterini bırakıp giden öğrenci tipi

Bu öğrenci tipi kütüphaneye gelip defterini şöyle bir bıraktıktan sonra ortadan kaybolur. Eğer bir noktada o defteri alıp güvenliğe teslim etmeye kalkarsanız defterinin hareket ettiğini hissederek bir anda ortaya çıkıverir ve “tuvalete gitmiştim ne var” der. Ve sonra yeniden geldiği gibi -defteri bırakarak- gözden kaybolur…

Hep hasta olan öğrenci tipi

Elbette insanlar hasta olabilir, buna bir lafımız yok, lakin 365 gün boyunca hasta olan bu tipe de sempati duyamıyoruz. Sürekli burnunu çekerek, hapşırarak ve öksürerek derse odaklanmamızı engellemesi bir yana, “hastalık bulaştıracak” endişesine yol açmasıyla da iyice hayattan soğutur.

Hiçbir şeye takılmadan ders çalışan öğrenci tipi

redbull sunar

4.7/5 - (4 votes)

Yorum Ekle