Haberler KYK Üni

KYK hangi durumdaki öğrencilerin burs ve kredilerinin yatmayacağını açıkladı

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre YÖKSİS‘de eğitim bilgileri güncel olmayan öğrencilerin burs ve kredi ödemelerinin yapılamayacağı belirtildi.

Kredi ve Yurtlar Müdürlüğünden burs veya kredi alan öğrencilerin imzaladıkları taahhüt gereğince eğitim durumlarındaki değişiklikleri en geç 1 ay içerisinde Kredi ve Yurtlar Müdürlüğüne bildirmekle yükümlü olduğunu belirten bakanlık, “YÖKSİS üzerindeki eğitim bilgileri güncel olmayan öğrencilere burs/kredi ödemesi yapılamayacağını” duyurdu.

Kredi ve Yurtlar Müdürlüğü tarafından yapılan tam açıklama metni ise aşağıdaki gibidir;

“Sevgili öğrencilerimiz, Bakanlığımızdan burs/kredi alan öğrencilerimiz imzaladıkları taahhüt gereğince eğitim durumlarındaki değişiklikleri en geç 1 ay içerisinde Genel Müdürlüğümüze bildirmekle yükümlüdür.
YÖKSİS üzerindeki eğitim bilgileri güncel olmayan öğrencilerimize burs/kredi ödemesi yapılamamaktadır. Bu sebeple bu ay burs/kredi ödemeleri yapılmayan öğrencilerimizden e-devlet üzerinden nakil başvurusu yaparak bilgilerini güncelleyen, durumu uygun olan + ve nakli gerçekleşen öğrencilere ödeme zamanında ödeme yapılacaktır. Konuyla ilgili bilgilelerinizi e-devletten takip edebilirsiniz.
İyi günler dileriz.”

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü

4/5 - (1 vote)

Yorum Ekle