Haberler KYK Ondokuz Mayıs Üniversitesi

KYK’da Kadın Görevlilere Saldıran Memurun Yeri Değiştirildi

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi kampüsündeki KYK‘da İddiaya göre kendisine kapıyı açmayan iki güvenlik görevlisine saldıran Karadeniz Kız Yurdunda görevli memur Mustafa K.’ya, kınama cezası verilerek görev yerininde değiştirildiği ortaya çıktı.

Olay, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Kurupelit Yerleşkesi’ndeki KYK Karadeniz Öğrenci Kız Yurdu’nda 24 Kasım 2018’de meydana geldi. Güvenlik memuru olan Mustafa K., iddiaya göre, yurtta görev yapan Nuray K., Serap U. ve Deniz T. ile kendisine kapıyı açmamaları nedeniyle tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Mustafa K., Nuray K. ve Serap U.’ya saldırarak, yerlerde sürükledi. Görüntülerin ortaya çıkması üzerine Mustafa K. hakkında, adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Tepkilere neden olan görüntülerdeki Mustafa K.’ye, kadınların şikayetçi olmaması üzerine kınama cezası verilip, görev yerinin değiştirildiği ortaya çıktı. Konuyla ilgili açıklama yapan Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Yaşanan olay sonrasında kurumumuz hemen idari soruşturma açmıştır. Olay sonrası taraflar şikayetçi olmadığı için savcılığa intikal olmamıştır. İlgili memura hem cezai işlem uygulanmış hem de görev yeri değiştirilmiştir” dedi.

Rate this post

Yorum Ekle