Haberler KYK

KYK’da Kız Öğrencilere Bodrum Katta Yer Yatağı

İddiaya göre Artvin Çoruh’ta kız öğrencilerin kaldığı Kredi Yurtlar Kurumunda (KYK) yer bulunamadığı için, yurt yönetimi bodrum kattaki spor salonu ve mescit gibi boş yerlere yer yatağı açtı.

Artvin Çoruh KYK’nın kız öğrenci kapasitesinin 600 kişi olması ve kapasite dolduğu halde kayıt almasının sonucu olduğu iddia edilen bu durumla ilgili öğrenciler şu bilgiyi aktardı;

“600 kişilik Çoruh Kız Yurdu’nun kapasitesinin artırılması için ek bina inşaatına başlandı. Yurt yönetimi, ek bina inşaatı tamamlanmadan öğrenci kayıtlarını almaya başladı. Yeni döneme yetiştirilemeyen ek binaya kayıtları yapılan öğrenciler de sokakta kaldı. Yurt yönetimi “çözüm bulmak” amacıyla yurdun bodrum katlarına, mescide ve spor salonuna yataklar dizdi. Ek binaya kayıtları alınan öğrencilerin, binanın inşaatı tamamlanana kadar burada kalacağı söylendi…”

Yurt yönetimi ise “Açıklama yapma yetkilerinin olmadığını” söylüyor…

Aylık 240 TL ödeyecekler

Bodrum katta yer yatağında yattıkları halde her hafta misafir öğrenci tarifesi üzerinden 60 TL ödeye öğrenciler, şunları ekledi;

“Yurda haftalık 60 TL ödeyeceğiz. Misafir öğrenci olarak görünüyoruz ve yemekhane yardımından da faydalanamıyoruz. Bizim kaldığımız kısımda duş alınabilecek sadece iki bölüm bulunuyor ve onlarca yatak dizdiler. Odalarda ise dört kişi için bir banyo bulunuyor. Tuvalet yeterli değil, dolaplarımız ve masalarımız yok. Bu koşullara bizi mahkum ettiler. Kalabileceğimiz yurt ve ev yok. Burada konut sayısı da yetersiz. Camları kendi imkanlarımızla kapattı perde bile yoktu. KYK yönetiminin bu duruma bir çare bulmasını bekliyoruz…”

[yasr_overall_rating]
1/5 - (1 vote)

Yorum Ekle

1 Yorum

  • Yedikleri para haram olsun. Hani devlet yurtlara yardım yapıyordu. Büyük fonlar vardı?