Gündem Haberler

LGBT’yi Yasaklayan LC Waikiki’ye Büyük Destek

Giyim sektörünün devlerinden biri olan LC Waikiki çalışanlarına gönderdiği e-posta ile “gökkuşağı ve tek boynuzlu at” gibi LGBT‘yi çağrıştıran figürlerin bundan sonra kullanılmayacağını belirtti.

LGBT‘yi çağrıştıran sembollerin kullanılmasını yasaklayan LC Waikiki‘ye sosyal medyada LGBT destekçileri tarafından boykot başlatıldı. #LCWaikikiBoykot etiketi kısa sürede gündemin zirvesinde yer aldı.

LGBT destekçilerinin boykotu ters tepti

#LCWaikikiBoykot hashtag’i büyük bir destek alacaklarını ve boykotun işe yarayacağını uman LGBT destekçileri hüsrana uğradı. Tam aksine LC Waikiki‘ye Türk halkından destek geldi ve daha önce hiç alışveriş yapmayan kişilerde LC Waikiki’yi önerdi ve LGBT lobilerine boyun eğmedikleri için tebrik ettiklerini belirttiler.

LGBT akımları uzun süredir giyim sektöründe yer edinmeye çalışıyor ve bu sektörde kadın-erkek etiketlerinin kaldırılarak reyonların birleştirilmesi gerektiğini savunuyor.

#LCWaikikiDestek etiketi açıldı

Twitter‘da #LCWaikikiBoykot etiketinin gündeme girmesinin ardından LC Waikiki’nin LGBT yasağını destekleyenler ve doğru bulanlar tarafından #LCWaikikiDestek etiketi açıldı.

ilginizi çekebilirLGBT akımının hedefinde çocuklar var

LGBT nedir?

LGBT kültürü, lezbiyen, gey, biseksüel, transgender ve queer (LGBT) kişilerin paylaştıkları ortak kültür. “Gey kültürü” terimi buna eşanlamlı olmadığı hâlde yine bu kavramı tanımlamak için kullanılır, ancak belirgin olarak eşcinsel erkeklerin kültürüne de atfedilebilir. Wiki

https://twitter.com/aysegulakan0/status/1280854565613637632
https://twitter.com/MuratArabaci3/status/1280853506178637825
4.2/5 - (4 votes)

Yorum Ekle

2 Yorum

  • Ben LGBT değilim. Sempatide duymuyorum ama LCW nın yaptığı bence yanlış. Ben renkli giyinmeyi seven biriyim. LCW bu yüzden rengarenk ürünler üretmeyeceğini söylüyor. Yeniden düşünmesi gerek.