#AkmayanSerum Öne Çıkan

Mutlu İnsanların Hayatlarında ki 10 Şey

Mutlu olmanın şans, durum, para kazanma vb. Sonucu olan bir şey olduğunu mu düşünüyorsunuz? Tekrar düşün.

Mutluluk bir zihniyettir. Ve mutluluk bulma yeteneğinizi geliştirmek istiyorsanız, o zaman mutlu insanların farklı şekilde yaptıkları 10 şeye bakın.

1- Mutlu insanların hayatında bir denge vardır

Fotoğraf: Pixabay

Mutlu olan insanlar ortak bir noktaya sahiptir, sahip olduklarından memnunlar ve sahip oldukları şeyler için endişelenmek ve strese girmek için çok fazla zaman kaybetmiyorlar. Mutsuz insanlar tersini yapar, onlar hakkında düşünmeye çok fazla zaman harcarlar. Mutlu insanlar dengeli yaşamlar sürdürür. Bu, aile, arkadaşlar, kariyer, sağlık, din vb. olabilir. Onlar için önemli olan her şeye zaman ayırdıkları anlamına gelir.

2- Mutlu insanlar altın kurala uyuyor

Fotoğraf: Matheus Bertelli

Bir söz vardır bilirsiniz “Başkalarının size yapmasını istemediğiniz şeyi sizde başkasına yapmayın.” Mutlu insanlar bu prensibi gerçekten benimsiyorlar. Başkalarına saygılı davranırlar. Diğer insanların düşüncelerine ve duygularına duyarlıdırlar. Merhametliler. Ve karşılığında (çoğu zaman) bu şekilde muamele görürler.

3- Mutlu insanlar küçük şeyleri dert etmezler

Fotoğraf: Pixabay

Mutsuz insanların mutlu insanlara göre farklı yaptıkları en büyük şeylerden biri de işleri bırakmalarıdır. Bazen iyi insanlar için kötü şeyler olur. Mutlu insanlar bunun farkına varır, işleri yoluna sokar ve devam eder. Mutsuz insanlar, üzüntü, suçluluk, kızgınlık, açgözlülük ve öfke duygularını devam ettirebilecek küçük rahatsızlıklara ve konulara odaklanma eğilimindedir.

4- Mutlu insanlar eylemlerinin sorumluluğunu üstlenir

Fotoğraf: Sharon McCutcheon

Mutlu insanlar mükemmel değildir ve bunun farkındadırlar. İşleri berbat ettiklerinde itiraf ederler. Hatalarını tanırlar ve onları düzeltmeye çalışırlar. Mutsuz insanlar ise başkalarını suçlama eğilimindedir ve her zaman işlerin neden iyi gitmediğine ilişkin bir bahane bulurlar.

5- Mutlu insanlar kendilerini diğer mutlu insanlarla çevreler

Fotoğraf: Zun Zun

Mutlu insanların tanımlayıcı karakteristiklerinden biri, diğer mutlu insanlarla takılma eğilimindedir. Mutsuz insanlar olumsuz duygularını paylaşan diğer kişilere yönelirler. Üzüntü, depresyon, endişe veya öfke ile mücadele ediyorsanız, en mutlu arkadaşlarınız veya aile üyelerinizle daha fazla zaman geçirin.

6- Mutlu insanlar kendilerine ve başkalarına karşı dürüsttür

Mutlu olan insanlar genellikle dürüstlük ve güvenilirliğin erdemlerini sergilerler. Mutlu insanlar, onlara dürüst bir fikir veren insanlara saygı gösterir.

7- Mutlu insanlar tutkuludur

Fotoğraf: Donald Tong

Mutlu insanların ortak noktalarından biri de yaşamdaki tutkularını bulma ve bu tutkuları sonuna kadar takip etme yetenekleridir. Mutlu insanlar aradıklarını buldular ve zamanlarını sevdikleriyle geçirmek için harcıyorlar.

8- Mutlu insanlar zorlukları fırsat olarak görür

Fotoğraf: rawpixel.com

Mutlu olan insanlar zorlukları kabul eder ve bunları öğrenmek ve büyümek için fırsat olarak kullanır. Negatifleri pozitif hale getirir ve görünüşte kötü durumlardan en iyi şekilde yararlanırlar. Kontrolden çıkan şeyler üzerinde durmuyorlar; bunun yerine, engellerin üstesinden gelmek için çözümler ve yaratıcı yollar ararlar.

9- Mutlu insanlar mutluluk belirtileri gösterirler

Fotoğraf: Pixabay

10- Mutlu insanlar şu an yaşıyor…

Fotoğraf: J carter

Mutsuz insanlar geçmişte yaşamaya devam eder ve gelecekle ilgili endişe duyarlar, mutlu insanlar ise şu anda yaşıyorlar. “Şimdi” için minnettarlar ve yaşamlarını sürdürmeye yönelik çabalarını günümüzün şartlarına göre devam ettirirler…

Scott Christ

4.8/5 - (6 votes)

Yorum Ekle