Haberler Skandal

Öğretim Görevlisi Cinsel Tacizden Tutuklandı

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ) öğretim görevlisi olan D.Y., evinde buluştuğu S.D.’ye cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

BEÜ Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulu’nda görevli öğretim görevlisi D.Y., kentte yaşayan S.D. ile arkadaşlık kurdu. S.D., polis merkezine giderek D.Y.’nin kendisiyle zorla birlikte olduğunu iddia ederek şikayetçi oldu.

S.D.’nin ifadesinde, D.Y. ile evinde buluştuklarını ve bir süre sonra kendisine karşı olan hareketlerinin değiştiğini, daha sonra ağzını kapatarak zorla ilişkiye girdiğini söyledi.

Gözaltına alınan D.Y. ise ilişkinin zorla olmadığını, rıza dahilinde birlikte olduklarını ifade etti. D.Y., ifadesinin ardından sevkedildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BEÜ’den ‘cinsel taciz’ açıklaması geldi

[su_quote cite=”BEÜ”]Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bazı basın organlarında üniversitemizde öğretim görevlisi kadrosunda görev yapan bir öğretim elemanı hakkında, kurumumuz ve görevi dışında karıştığı adli bir olayla ilgili iddialara ilişkin olarak bu açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur. Konu adli mercilere yansımıştır ve tüm hukuki süreçler yürütülmektedir. Rektörlüğümüz tarafından da yapılması gereken her türlü idari işlem başlatılmıştır. Rektörlüğümüzün konunun takipçisi olduğu tüm kamuoyuna duyurulur.”[/su_quote]

4.8/5 - (5 votes)

Yorum Ekle