Gündem Haberler Skandal

Öğretmen elinde sigara ile uzaktan eğitim dersi verdi

Covid-19 nedeniyle 31 Ağustos itibariyle tüm öğrencilere uzaktan eğitim verilmeye başladı. Uzaktan eğitim kapsamında öğrencilerin karşısına online olarak görüntülü/canlı çıkan öğretmenler zaman zaman ilginç durumlar sergiliyor.

Birkaç gün önce atletiyle velilerin karşısına çıkan rehberlik öğretmenine soruşturma başlatılmıştı, hatırlamayanlar “Atletli öğretmen hakkında MEB inceleme başlattı” haberine göz atabilir.

Bugün ise bir ingilizce öğretmeninden benzer bir rezillik geldi.

Sakarya’nın Adapazarı ilçesindeki Şirinevler Ortaokulu’nda görevli ingilizce öğretmeni Esra B., Uzaktan Eğitim ile internet üzerinden ders verirken öğrencilerin karşısında sigara içti. Görüntüleri kayıt altına alan bir veli ise durumu Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirdi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, öğretmen hakkında idari soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Yorum Ekle

8 Yorum

  • Aptalca bir olay. Bir dengesiz yüzünden bütün camiayı aynı kefeye koymak çok yanlış bir durum. Bu gerizekalıya gelince derhal görevden alınmalı. Yüz kızartıcı suç işliyor. Bir öğretmen olarak söylüyorum bundan öğretmen olmaz.Biz hem filyasyonda hem okuldayız.

  • Çöp öğretmenleri belirlemek için yeterlilik sınavı yapılmalı ve emekli wsilip istihdam alanı yaratılmalı

  • Birşeyleri değiştirmek için “bilinçli yapılan şeyler mi?” diye sadece ben mi düşünüyorum

  • Hem öğretmen hem de bir veli olarak, toplumun neden öğretmen düşmanı olduğunu çok iyi anlıyorum. Öğretmensen eğer, kendin için değil, bu mesleğin haysiyeti için davranışlarına dikkat edeceksin.

  • Kalitesiz insanlarla doldu taştı MEB. Sigara içilecek zaman ayrıdır, atletle dolaşılacak zaman ayrıdır. Birkaç öğretmen müsveddesi yüzünden herkesin adı kötüye çıkıyor. Kurunun yanında yaş da yanar..Böyle düşüncesiz insanlar meslekten men edilmelidir..!

  • Atletli ders anlatan öğretmenden sonra sigara ile ders anlatan öğretmen çıktı. Sizler sadece okutman olabilirsiniz öğretmen sıfatı size 5 beden büyük gelir. Örnek olun rezil olmayın!

  • Her meslekte olduğu gibi olumsuz davranışlar gösteren kişiler oluyor maleaef..bu tarz haberlere bütün meslek grubunu hedef alan olumsuz, seviyesiz eleştirilerinizi yapmayın lütfen …işini layıkıyla yapan, özverili, sabırlı, fedakar öğretmenlerimizin kalbini kırmayın..