Onyedi Eylül Üniversitesi Üni

Onyedi Eylül Üniversitesi 2 Bölüm Hariç Uzaktan Eğitim Yapacak

5 Ekim’de açılacak olan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü haricindeki tüm bölüm ve programlarda bütün derslerin “Uzaktan Öğretim” yoluyla yapılmasına karar verdi.

Onyedi Eylül Üniversitesinin resmi açıklaması ise şu şekilde

“Sevgili Öğrencilerimiz,
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığımız (YÖK) tarafından yapılan 13.08.2020 tarihli “Yükseköğretim Kurumlarımızdaki 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Dönemine Yönelik Açıklama” ve “Küresel Salgında Yeni Normalleşme Süreci Rehberi” çerçevesinde Üniversitemiz Senatosu tarafından 2020-2021 eğitim-öğretim yılı Güz Yarıyılı’na ilişkin olarak aşağıdaki karar alınmıştır:
Üniversitemizde 5 Ekim’de başlayacak olan 2020-2021 eğitim-öğretim yılı Güz Yarıyılı’nda, Tıp Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü haricindeki tüm bölüm ve programlarda bütün derslerin “Uzaktan Öğretim” yoluyla yapılmasına karar verilmiştir. (Tıp Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü’nde yürütülecek derslerle ilgili karar ilerleyen bir tarihte açıklanacaktır.)

Sevgili Öğrencilerimiz,
Üniversitemize ve Bandırma’ya olan özleminizin farkındayız. Üniversitemiz de sizlerle anlam kazanıyor. Ancak COVID-19 salgınının dünyada ve ülkemizde etkisini yoğun bir şekilde hissettirdiği bu günlerde, salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetlerin zafiyete uğratılmaması amacıyla, sizlerin ve yakınlarınızın sağlığı ve güvenliğini de göz önünde bulundurarak Üniversitemiz Senatosu tarafından yukarıdaki karar alınmıştır.
Bahar döneminde sizlerle yeniden buluşabilmek umuduyla, yeni eğitim-öğretim yılında hepinize sağlık, başarı ve mutluluklar diliyoruz.”

Öğrenci yorumları

hasans
Peki dersleeimizin hepsi uygulamayken hiçbir uygulama görmeyen medya ve iletişim bölümü olarak biz ne yapıcaz,oturmadığı eve kira ödeyenler ne yapacak? Biz stajda ne yapıcaz biri açıklasın

Emre Ünlü
Madem pandemi madem kötü durumdayız harç parası almayın bu da konuşuldu mu toplantıda ? Öğrenciyi sömürmeye ne zaman dur diyeceksiniz ?

Mehmet
Vaka sayısı tavan olan illerde bile yüz yüze eğitim uygulanıyor. Bandırma’da o kadar fazla olmamasına rağmen uzaktan eğitim kararı alınıyor. Uzaktan eğitim öğrenciye hiçbir şey katmıyor. Geçen sene 1 dönemimiz gitti zaten hiçbir şey öğrenemeden.

Den
Çoğu okul karma açıklamışken 15bin öğrencinin olduğu okul uzaktan eğitim kararı alıyor. Kiralar, harç paraları ne olacak?

geneldeyıkıkderler
Ya gerçekten bu kadar mı eğitime verdiğiniz önem? Büyük şehirler bile hibrit uygularken nasıl öğrencilerin hayatıyla oynayabiliyorsunuz? Önlem almaktan bu kadar mı gerisiniz iki sene kazananlar stajlarınıda online yaparlar…

simsim
vaka sayılarının yüksek olduğu illerin dahi hibrit açtığı okulları 15 bin öğrencisiyle açamıyorsak bize cidden yazıklar olsun…….

Ceren
en kolay yol buydu ve sizde onu seçmişsiniz ögrencisi icin cabalayan bi okul görmek isterdik.

Umut
Oturmadığımız evlere ödediğimiz kiralar yurtlara ödenen paralar varken öğrencileri düşünmeden nasıl karar aldınız ?

Ns
Küçücük Bandırma okulunu hibrit açamıyor yazık…

Balkiz77
2 yıllık kira sözleşmem var neden açılmıyor bari hibrit sistemi uygulansaydı

Berkay Koyuncu
Öğrencisini düşünmeyip kendi hayatınız üzerinden çıkarım yaparsanız bu olur her yer açılmış ama üniversite bulaştırır dimi

aymabayaner
Öğrencilerinizin sağlığını düşünüp en doğru kararı verdiğiniz için teşekkürler

Baybars Bilim
Canım okulum doğru kararı aldı sonunda tebrik ediyorum

sevim_sac
Beni alsanıza ben korona olsam da olur

Muhammed Fatih
Bir miktar üzüldüm

_myplanet_
Yazıklar olsun. Tercih ettiğime bin pişman oldum. Vaka sayısı patlama olan yerlerde bile hibrit dediler, siz hibrit bile yapamiyorsunuz. Gerçekten yazik

3/5 - (1 vote)

Yorum Ekle