Haberler Uludağ Üniversitesi Üni

Özhan Sağlık Webometrics’deki iddialar üzerine açıklama yaptı

“Türk Üniversiteleri, intihalden dolayı Webometrics’ten çıkarıldı” başlıklı habere konu olan Özhan Sağlık konuyla ilgili bir açıklama yaparak durumun haberde yer aldığı gibi olmadığını iddia etti.

Özhan Sağlık açıklamasında “Webometrics’deki iddialar üzerine açıklamam: 1. 27 Ocak’ta Türkiye’nin dizinden çıkarılacağı haberini gördüğüm gibi ilgili dizinin editörüne bu eylemi yapan firmaları belirtirse yetkili mercilere bildireceğimi söyledim.

İlgili editör meseleyi nasıl anladıysa adımı vererek beni bahsi geçen heranking Web sitesiyle ilişkilendirmiş.

Ben, YÖK’ün hakkımda inceleme istemesiyle bu durumdan haberdar oldum. Üniversitemiz, bu konuda gerekli incelemeyi yapmıştır, olayla ilgili bir ilişkim olsaydı gereği zaten yapılırdı.

Bahsi geçen heranking web sitesiyle Türkiye’nin ilişkisi zannı sorgulanmalı, çünkü alan adını incelediğimizde ne adres ne telefon bilgileri Türkiye’ye ait görünüyor.

Ben dizinin editörüne bu e-postayı atmak için bir hazırlık yapmıştım fakat YÖK konuya müdahil olduğu için herhangi bir eylemde bulunmadım.

Böyle gündeme geldiğim için üzgünüm. Bu eylemi yapacak tıynette değilim, bir şey yaptıysam yaptım derim. Ben ülkemize atılan iftiraya engel olmak istedim, eğer ortada bir durum varsa bunun bildirilmesini istedim. Bir Türk gibi dosdoğru durmaya çalıştım. Vicdanım rahattır.”
ifadelerini kullandı.

Rate this post

Yorum Ekle