Haberler Özel İlan Pamukkale Üniversitesi

Pamukkale Üniversitesi’nden bir adrese teslim ilan daha

Denizli’de bulunan Pamukkale Üniversitesi’nde eski rektörün eşi için açtığı ilan gerekçesiyle görevden alınmasının ardından bir kişiye daha özel ilan açtığı ortaya çıktı. Açılan ilanın Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (PADAM) Müdür Vekili olarak görev yapan Erdost Özkan’ı tarif ettiği öğrenildi.

dokuz8haber

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı’nda Pazarlama ve Reklamcılık bölümü için 22 Temmuz 2020’de Resmi Gazete’de de yayımlanan ilanda şu ifadeler kullanıldı:

“Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi alanında doktora yapmış olmak. Tarama Sözlüğü’nden Kamûs-ı Türkî’ye anlam değişmeleri, Yabancı Dil Olarak Türkçe, Okuma alışkanlığı, Konuşma/Yazma Kaygısı ve Sözcük Öğretimi konularında çalışmaları olmak.”

BirGün’den Mustafa Kömüş’ün haberine göre, ilanda belirttiği gibi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi alanında doktora yapan Özkan’ın tezinin ismi ise ‘Tarama Sözlüğü’nden Kamûs-ı Türkî’ye anlam değişmeleri’ydi. Özkan’ın yüksek lisans tezi ise ‘İlköğretim 8. sınıf Türkçe ders kitaplarında öğrencilere kazandırılması hedeflenen sözcüklerin öğretimi ve iç sözlük ilişkisiydi.

Özkan’ın ayrıca ‘Yabancı dil olarak Türkçe öğretimi ders kitaplarında Türk kültür ögeleri olarak atasözleri ve deyimler’, ‘Geleceğin öğretmenlerinin kitap okuma alışkanlıklarının incelenmesi: Dicle Üniversitesi örneği’, ‘Ortaokul öğrencilerinin yazma kaygılarının bazı değişkenler açısından incelenmesi: Diyarbakır örneği’ ve ‘Öğretmen adayları için konuşma kaygısı ölçeği geliştirilmesi: Geçerlik ve güvenirlik çalışması’ gibi makaleleri bulunuyor.

Yorum Ekle