Bugün

Pendik’te hamile kadının aracına saldıran 2 zanlı tutuklandı

Pendik’te içinde hamile bir kadının da olduğu aracın yolunu keserek saldıran zanlı ifade vermek için Şehit Adil Gözalıcı Polis Merkezi’ne gitti. Polis amiri ifade vermeye gelen zanlı Hasan Sel’i kapıda karşıladı. Karakolda, sürücü Hasan Sel’in ehliyetine el konularak, bin 110 TL para cezası kesildi. Saldırganlar Seydioğlu Baklavaları’nın sahibi Hasan Sel ve Hüseyin Sel tutuklandı.

EHLİYETİNE GEÇİCİ OLARAK EL KONULDU

Konuyla ilgili olarak Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği görevlileri, aracın sürücüsü şüpheli Hasan Sel’e “Aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin; trafik kazası, arıza halleri, acil yardım, kurtarma, kar mücadelesi, kaza incelemesi, genel güvenlik ve asayişin sağlanması gibi durumlar dışında emniyet şeritlerini ve banketleri kullanmaları” maddesi ve “Araçlarını zorunlu bir neden olmadıkça, diğer araçların ilerleyişine engel olacak şekilde veya işaretle belirtilen hız sınırının altında sürmek, başkalarını rahatsız edecek veya tehlikeye sokacak şekilde gereksiz ani yavaşlamak” maddesinden 108 lira olmak üzere toplamda bin 110 lira idari para cezası uyguladı.

Zanlılar polis ifadesinde, emniyet şeridini kullanmadıklarını, şikayetçi çiftin üç kez kendi araçlarına çarptığını ve küfür ettiğini öne sürdü. Ayrıca iki araç arasında mesafe olmadığı için de aracın kaputunun üzerine çıktıklarını söylediler.

‘CAMI AÇSAYDI ÖZÜR DİLEYECEKTİK’

Hasan Sel savcılıktaki ifadesinde, emniyette verdiği ifadesini tekrar ettiğini belirterek, “Sadece camı açınca derdinin ve sıkıntının ne olduğunu sormak niyetindeydim. Kardeşim bir taraftan bana ‘Gerek yok gel gidelim, boş ver kötü saz sahibinindir’ şeklinde söylüyordu. Olayın bu aşamaya gelmiş olması nedeniyle bir anlık heyecanla, şahsın aynasına zarar verdim. İki araç birbirine bitişik olduğu için geçmek için diğer aracın kaputuna bastım. O anki psikolojimle kaputta zıpladım. Kesinlikle hamilelikle ilgili bir şey duymadım.” dedi.

Olay sırasında üzerinde bulunan silahın taşıma ruhsatlı olduğunu kaydeden Hasan Sel, “Kesinlikle çıkarmam, teşhir etmem ve elimi belime dahi getirmem söz konusu değildir. Bu olay nedeniyle çok üzgünüm. Tahrik sonucu meydana gelmiştir. Kasten çarpma ve öncesinde hakaretler mevcuttur. Yine de şahısların uğradıkları maddi ve manevi zararları gidermek isterim. Bizim de çoluk çocuğumuz vardır. Ayrıca özür dilemek de isterim” ifadelerini kullandı.

Şüpheli Hüseyin Sel de savcılıktaki ifadesinde olay sırasında yaşadıklarını anlatarak, şunları kaydetti: “Eğer camı açmış olsalardı özür dileyip ağabeyimi de alıp götürecektim. İçeriden kesinlikle bir ses duymadık. Ben bayanın olduğu hiçbir araçla diyaloğa kesinlikle girmem. Hamilelik olayını sosyal medyadan öğrendik. Bu olaydan dolayı çok üzgünüm. Maddi manevi zararlarını giderip, özür dilemeye hazırım. Firmamız ve ailemiz bu durumdan zarar görmüştür. Biz de hakaret ve mala zarar verme nedeniyle şikayette bulunduk. Ancak duruma göre şikayetimizi geri çekeriz.”

Ayrıca Hasan Sel’in sürücü belgesi, Karayolları Trafik Kanunu’nun 45 ve Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 90. maddesine istinaden Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik hükümleri doğrultusunda sağlık şartları gereğince geçici olarak geri alındı.

Polis merkezinde işlemleri tamamlanan Sel kardeşler, “Kara, Deniz Hava veya demir yolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya mal varlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” maddesinden de adli işlem yapılarak, savcılık tarafından tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Hakimlik, Hasan Sel ve Hüseyin Sel’in tutuklanmasına karar verdi.

POLİS AMİRİ AÇIĞA ALINDI

Şüpheli Hasan Sel’i kapıda karşılayarak elini sıkan polis amiri sosyal medyada oluşan tepkinin ardından açığa alındı.

Önceki gün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, Pendik D-100 Karayolu’nda ilerleyen 07 BSS 76 plakalı otomobil, Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan çiftinin içerisinde bulunduğu aracın önüne geçmek istedi. Bahçıvan çiftinin aracının önünü keserek kapısını açmaya çalışan şüpheliler, otomobilin aynasını kırarak, daha sonra da üzerine çıkıp zarar verdi.

Olayın ardından Bahçıvan çifti emniyete giderek şikayetçi olurken, olay anına ilişkin görüntüler de kamuoyuna yansıdı. (AA)

 

4.5/5 - (2 votes)

Yorum Ekle