KYK

Pınarbaşı KYK Açıldı – Ücretleri Belli Oldu

Oluşturan ohantekten

Ve nihayet Pınarbaşı öğrenci yurdu resmi olarak açıldı.

Bugüne kadar açıldı, açılacak haberleri ile gündeme gelen Pınarbaşı KYK bugün (04.09.2019) İl Müdürlüğünden gelen haberle son durumu belli oldu.

Pınarbaşı KYK ile ilgili tüm sürece tek sayfadan göz atmak için “Pınarbaşı KYK’da Neler Oldu? Kapatılmasına İlişkin Tüm Süreç” yazına bakabilirsiniz.

Aşağıda bulunan resmi yazıda da görebileceğiniz gibi Pınarbaşı Öğrenci Yurdu 04.09.2019 tarihinde açılmıştır.

Yeniden hizmete açılan yurtta Pınarbaşı MYO öğrencileri şimdilik misafir öğrenci olarak kalacak. İlerleyen süreçte ise yurt kayıt sistemi açılarak öğrenciler sisteme kayıt yaptırabilecekler. Kayıt sonrası misafir öğrencilikten çıkıp normal öğrenci olarak yurtta kalmaya devam edecekler. Bu geçişlerden öğrenciler olumsuz etkilenmeyecek.

Yurt ücretleri de belli oldu

Resmi yazıda yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilerin ödemesi gereken aylık ve depozito ücreti de belli oldu. Öğrenciler yurt için aylık 250 TL, depozito için ise 342 TL ödeme yapacaklar.

İlk kez kayıt yaptıran öğrenciler il ödemeyi 592 TL olarak yapacak ve sonraki aylarda aylık 250 TL ödemeye devam edecekler. İlk girişte alınan güvence bedelinin (depozito) yurttan ayrıldığınız zaman tekrar size iade edileceğini de hatırlatmış olalım. Tabii yurttaki herhangi bir şeye zarar vermediğiniz ve yurt kurallarına uyduğunuz sürece…

Haber: Orhan Tekten

4.7/5 - (3 votes)

Yorum Ekle

1 Yorum