Üni

Pınarbaşı MYO En Çok İlgi Gören Okullardan Biri Oldu

Kayseri Üniversitesine bağlı Pınarbaşı Meslek Yüksekokulu bu yılda öğrenciler ve öğrenci adayları tarafından en çok ilgi gören okullardan biri oldu.

2017 yılında Pazarlama ve Muhasebe bölümüyle eğitim öğretime başlayan Pınarbaşı MYO bu yıl Bankacılık ve Sigortacılık bölümünü de ekleyerek öğrenci sayısını artırdı.

Pınarbaşı MYO yerleşkesi kalabalıktan, gürültüden uzak, temiz çevre ve doğasıyla dikkat çekmeyi başardığı kadar ekonomik yönden öğrencileri zorlamayan bir ilçe olmasıyla da ön plana çıkmaktadır.

Fotoğraf: @orhantekten

Aynı zamanda Pınarbaşı ilçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığına ait (GSB) (KYK) 250 kişilik bir öğrenci yurdu bulunuyor. Devlete ait olan bu öğrenci yurdunda Pınarbaşı MYO’ya kayıt yaptıran herkes kalabiliyor. Yurt yemekleri devlet tarafından karşılanmaktadır ve yemek için öğrencilerden herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Okul ile yurt arasında 350 metre bir mesafe bulunması öğrenciler için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Pınarbaşı MYO’da öğle yemeklerinin ücretinin büyük bir çoğunluğu Üniversite tarafından karşılanmaktadır. Yemek ücretinin sadece 2 lirası öğrenci tarafından ödenmektedir. (Öğrenci kartına yüklenen bakiye ile kolay bir şekilde yemek alınabilmektedir.)

Fotoğraf: @orhantekten

Pınarbaşı MYO’nun esnek ders saatlerinin olması da öğrencilerin ders çalışması veya gezmesi için yeterli zamanı oluşturuyor. Konu gezmekten açılmışken; Eğer doğayı seven biriyseniz Pınarbaşı ilçesinde gezebileceğiniz çeşitli alanlar bulunuyor. Kurak bir ilçe değildir…

İlçede tüm ihtiyacınızı karşılayacağınız marketler, mağazalar ve çeşitli pastaneler bulunuyor.

Pınarbaşı MYO’dan birkaç kare

 

Pınarbaşı Yurt Müdürlüğünden (KYK) birkaç kare

 

[su_note note_color=”#fffb66″]

Instagram’da Pınarbaşı MYO haberlerini takip etmek için @pinarbasimyo.kayu sayfasına katılabilirsiniz. Eğer öğrenciyseniz @pinarbasimyoblog sayfasını takip edebilirsiniz.

[/su_note]

Orhan Tekten

4/5 - (1 vote)

Yorum Ekle