Erciyes Üniversitesi Kayseri Üniversitesi

Pınarbaşı Suna Yalçın Meslek Yüksekokulu Çanakkale Gezisi

Erciyes Üniversitesi Pınarbaşı Suna Yalçın Meslek Yüksekokulu 12 Nisan 2018 tarihinde Pınarbaşı Belediyesi’nin desteği ve Okt. Ahmet Nedim KİLCİ rehberliğinde Bursa, Çanakkale ve Ankara güzergahlı Kültür Turu düzenledi. Geziye, Pınarbaşı MYO öğrencileri, personelleri ve yüksekokul müdürü Doç. Dr. Kenan GÜLLÜ katıldı. Gezi de ilk olarak saat 05:00’de Bursa Ulu Camii ziyaret edildi. Ulu Camii’de ki […]

Erciyes Üniversitesi Pınarbaşı Suna Yalçın Meslek Yüksekokulu 12 Nisan 2018 tarihinde Pınarbaşı Belediyesi’nin desteği ve Okt. Ahmet Nedim KİLCİ rehberliğinde Bursa, Çanakkale ve Ankara güzergahlı Kültür Turu düzenledi.

Geziye, Pınarbaşı MYO öğrencileri, personelleri ve yüksekokul müdürü Doç. Dr. Kenan GÜLLÜ katıldı.

Gezi de ilk olarak saat 05:00’de Bursa Ulu Camii ziyaret edildi. Ulu Camii’de ki sabah namazının ardından saat 07:00’de Bursa İnkaya Tarihi Çınaraltı’nda kahvaltı yapıldı. Kahvaltı sonrası Tophane (Orhangazi, Osmangazi ve Saat Kulesi), Yeşil Türbe, Yeşil Camii, Emir Sultan Camii ve Türbesi ziyaret edildi.

Saat 14:00’da Çanakkale’ye hareket eden PMYO öğrenciler, Çanakkale’de Truva Atı ve Nusret Mayın Gemisini ziyaret ederek, Gelibolu Yarımadası Eceabat İlçesine feribot ile geçiş yaptı. İlçe’de; Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Mecidiye Tabyası ve Seyit Onbaşı’yı ziyaret ettikten sonra Seddülbahir Köyünde bulunan pansiyona yerleştiler.

Ertesi gün Kocadere Hastane Şehitliği, Bigalı Köyü, 19. Tümen Karargah Binası, Albayrak Sırtı, Kırmızı Sırt, Kanlı Sırt, Mehmetçiğe Saygı Anıtı, 57. Alay Şehitliği, Kesikdere Şehitliği, Cesarettepe, Korku Deresi, Mehmet Çavuş Anıtı, Conkbayırı ve savaş siperleri ziyaret edilerek öğle yemeğine geçildi.

Öğle yemeğinin ardından Okt. Ahmet Nedim KİLCİ rehberliğinde Kültür Turu; Hisarlık Tepe, Büyük Türk Zafer Anıtı (Abide), Morto (Ölüler) Koyu, Fransız Mezarlığı, Hellas Anıtı, Ezine Yahya Çavuş Şehitliği, Ertuğrul Koyu, Seddülbahir Kalesi ziyaretleriyle devam etti…

Deniz kıyısında mola verilip akşam yemeğine geçildi…

Akşam yemeğinin ardından “Gece Şehitlik”te yürüyüş yapıldı.

Saat 23:00’de Ankara’ya hareket eden ERÜ PMYO öğrencileri sabah Sivrihisar’da yaptıkları kahvaltı sonrası Anıtkabir’e hareket ettiler. Anıkabir’de rehber eşliğinde kısa bir gezinti yapan öğrenciler, 3 günlük bu muhteşem geziyi tamamlayarak Kayseri’ye dönüş yaptı.

5/5 - (3 votes)

Yorum Ekle