Haberler

Rapor Alamayan Öğretim Görevlisi Doktora Saldırdı

Eskişehir’de ki bir üniversitede öğretim görevlisi olan D.K. eşi ve kızı ile birlikte Kırmızıtoprak Aile Sağlığı Merkezi’ne gitti. Avukatlık stajı yapmak isteyen kızı B.K için doktor Ezgi Çalıkuşu’ndan (31) sağlık raporu vermesini istedi.

Dr Ezgi Çalıkuşu ise ilgili raporun sağlık merkezi tarafından değil ayrıntılı ve özellikle psikiyatri uzmanı tarafından değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek devlet hastanesinden alınması gerektiğini söyledi.

İsteği geri çevrildiği için Dr. Ezgi Çalıkuşu’na saldırmaya ve küfür etmeye başlayan D.K., olayı sakinleştirmek için araya giren Dr. Aytekin Aykın’a (50) da tekme attı.

Sağlık Merkezinin güvenlik kamerasına yansıyan olay sonrası darp edilen Dr. Ezgi Çalıkuşu ve Dr. Aytekin Aykın öğretim görevlisi D.K. ile yanındaki eşi ve kızından şikayetçi oldu, 15 günlüğüne de koruma kararı aldırdı.

“Yaşanacak en kötü şeyleri eğitimli insanlarla yaşadık”

Dr. Ezgi Çalıkuşu “Avukatlık stajı için sağlık raporu almaya geldiler. Ben kişiyi devlet hastanesine sevk edeceğimi söyledim. Daha sonra babası özellikle doçent doktor ve öğretim görevlisi olduğunu söyleyerek ısrarla raporu istedi. Daha ayrıntılı bir rapor olması gerekiyordu, devlet hastanesine sevk ettim. Raporu temin edemeyince, üzerimize yürüdü. Kişinin avukat adayı, babasının öğretim görevlisi olması bizi üzdü. Üzerime yürüdü, elini kaldırıp vurmak istedi. Diğer hekim arkadaşımız Aytekin Bey engel oldu, darptan o şekilde ben kurtuldum, ama diğer arkadaşımız darp edildi. Tekme, küfürler ve ‘bekleyin 10 dakika sonra geleceğim, size gününüzü göstereceğim’ şeklinde tehdit edildik. İznimiz olmadığı halde kızı tarafından videomuz çekildi. Yaşanabilecek en kötü şeyleri eğitimli insanlarla yaşadık. Polise ihbarda bulunduk, darp raporu aldık ve şikayetçi olduk. Sağlık çalışanları olarak alkış beklemiyoruz ama saygı bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Araya girmesem doktor hanımı yumruklayacaktı”

Doktor Aytekin Aykın da D.K., kızı ve eşinden şikayetçi oldu. Bir akademisyenin sağlık çalışanına saldırmasını kabul edemediğini belirten Aykın “Pandemi sürecinde sağlık personelinin cansiperane çalıştığı, kadına şiddetin bu kadar gündem olduğu bir dönemde böyle bir olayın, akademisyen, eğitimli kişilerle yaşanmış olması bizi kat kat üzdü. Ben kendi odamdaydım gürültüleri duyarak alt kata indim. Ben araya girmesem kişi, doktor hanımı yumrukluyordu. Tam o dakikada yetiştim. Ondan sonra tabi bana tekme attı, vurma, kırma, hakaret, tehdit hepsi vardı. Kamera kayıtlarında da var, orada yaşlı hastalarımız vardı. 80 yaşındaki hastamız bile araya girdi. Çok üzücü bir olay. Bunun cezasız kalmasını istemiyoruz. Bir akademisyen gelecek bir kadın doktoru yumruklayacak. Bunun daha ötesi ne olabilir ki? Anlaşılır, kabul edilir bir durum değil. Şikayetçiyiz, sonuna kadar da takip edeceğiz.” şeklinde konuştu.

4/5 - (1 vote)

Yorum Ekle