Haberler Özel İlan Üni Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi

Rektörden belediye başkanının kızına sipariş kadro

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) her ne kadar sürekli kişiye özel ilan (adrese teslim ilan) yayımlayanlar için yaptırımlardan bahsetse de bu durumun Üniversiteler ve Rektörler tarafından pek dikkate alındığı da söylenemez. Üniversiteler halen istedikleri gibi adrese teslim ilanlarla istedikleri kişiye torpil yaparak Üniversite kadrosuna almaya devam ediyor.

Bunun bir örneği de krt’nin aktardığı gibi Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde görüldü.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi‘ne bağlı Dursun Odabaş Tıp Merkezi Hastanesi’ne, 4/B sözleşmeli sağlık personeli alımı için 10 Ağustos tarihinde duyuru yapıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruda, iki tane fizyoterapist alınacağı belirtildi. Aranan şartlar ise ‘adrese teslim’ ilan olduğuna dair dikkat çekti.

Birgün’den Berkay Sağol’un haberine göre; açılan fizyoterapist ilanına başvuru için gerekli şartları taşıyan, başvuran ve başvurusu kabul edilen tek kişi, Van Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman‘ın kızı Z.A. oldu. İşe kabul edilen Z.A’nın KPSS puanının ise 61,3 olduğu öğrenildi.

Açılan fizyoterapist ilanında yer alan kriterler şöyle:

– Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon lisans programından mezun olmak.

– Fizyoterapi alanında en az bir yıl deneyimli olduğunu belgelemek. Manuel Lenf Drenaj Ve Ölçü Alma Teknikleri kursunu aldığını belgelemek…

– Kas hastalıkları, sorunları ve çözümlerine ilişkin katılım belgesine sahip olmak.

– Uzay Terapi Sistemi gelişim kursu sertifikasına sahip olmak.

– Omuz, dirsek, el ve servikal omurga ile yaralanmalarda uygulamalı pratik ve klinik anatomi kursunu aldığını belgelemek…

– Sağlık Bakanlığı onaylı Türkiye’de Adölesan Skolyoz Prevalans Araştırması katılım belgesine sahip olmak.

krt

5/5 - (1 vote)

Yorum Ekle