Genel

Rektörler Bağış Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 30 Mart Pazartesi günü video konferans ile bir Kabine toplantısı gerçekleştirdi. Toplantının ana konusu tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs ve alınacak tedbirlerle ilgiliydi.

“Türkiye, her hal ve şart altında üretime devam etmek, çarklarının dönmesini sağlamak zorunda olan bir ülkedir” diyerek konuşmasına devam eden Erdoğan, “Biz bize yeteriz Türkiyem” adlı bir bağış kampanyası başlatıldığını duyurarak “Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum” dedi.

Erdoğan‘ın bağışından sonra sırasıyla bakanlar, rektörler ve çeşitli kurum çalışanları da Erdoğan’ın başlattığı bağış kampanyasına birer maaşlarını bağışlayarak katılım gösterdiler.

Bağış kampanyasına hangi rektörler katıldı?

Erdoğan’ın başlattığı bağış kampanyasına katılan rektörleri “Rektörler “Biz bize yeteriz Türkiyem” Bağış Kampanyasına Katıldı” başlıklı haberimizden görebilirsiniz.

Rektörler ne kadar bağışta bulundu?

Erdoğan’ın 7 maaşımı bağışlıyorum demesinin ardından diğer bağış yapan kişilerde maaş bağışında bulunma kararı aldılar. Sosyal medyanın’da etkisiyle rektörler 1 maaşlarını bağışladıklarını duyurdular.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına nasıl bağış yapabilirim?

Sizde bağış yapmak isterseniz aşağıdaki iban numaralarını kullanabilirsiniz. Dilerseniz cep telefonunuzdan kısa mesaj göndererek 10 TL tutarında hızlı bağış yapabilirsiniz. SMS göndererek bağış yapmak için KORONA yazıp 8119‘a gönderebilirsiniz. (Hattınızdan 10 TL alınacaktır.)

5/5 - (3 votes)

Yorum Ekle