Gündem Haberler Üni

Rektörler “Biz bize yeteriz Türkiyem” Bağış Kampanyasına Katıldı

30 Mart 2020’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 7 aylık maaşını bağışlayarak başlattığı “Biz bize yeteriz Türkiyem” adlı kampanyaya rektörlerde 1 aylık maaşlarını bağışlayarak katılmaya başladı.

Hangi rektörler bağış yaptı?

 1. Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol ÖZVAR,
 2. Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ÇALIŞ
 3. Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı
 4. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Osman Selçuk Aldemir
 5. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nükhet Hotar
 6. İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Ekici:
 7. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli
 8. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı
 9. Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman
 10. Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak
 11. Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat
 12. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet SARIBIYIK
 13. Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ
 14. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir
 15. Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar
 16. İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KIZILAY
  Güncellenmeye devam ediyor…

İşte bağış kampanyasına destek veren rektörler

Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol ÖZVAR Bağış Yaptı

Bağış kampanyasına ilk katılan rektörlerden biri odu. Özvar, “Cumhurbaşkanımız Milli Dayanışma Kampanyası başlattı. Bu kampanyaya ben de bir maaşımı bağışlayarak katılıyorum.” açıklamasında bulundu.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa ÇALIŞ Bağış Yaptı

Kampanyaya katılarak 1 aylık maaşını açıkladığını duyurdu. Çalış, açıklamasında “Sn. Cumhurbaşkanımızın başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyası kapsamında bir maaşımı bağışlayarak katılıyorum. ERÜ ailesini özelliklede öğretim üyesi arkadaşlarımı bu kampanyaya katılmaya davet ediyorum.” dedi

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı Bağış Yaptı

“Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan tarafından Milli Dayanışma ruhuyla başlatılan #BizBizeYeterizTürkiyem kampanyasına şahsım adına bir aylık maaşımı bağışlayarak katılıyorum. @yekta_sarac @Atauni1957” şeklinde açıklama yaptı.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi rektörü Prof.Dr. Osman Selçuk Aldemir Bağış Yaptı

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan @RTErdogan tarafından “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” diyerek başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına, şahsım adına bir aylık maaşımı bağışlayarak katılıyorum.” açıklamasıyla kampanyaya destek verdi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Nükhet Hotar Bağış Yaptı

“Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan tarafından #BizBizeYeterizTürkiyem adıyla başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına,Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü olarak bir aylık maaşımı bağışlayarak katılıyorum. DEÜ ailesini de bu çağrıya destek olmaya davet ediyorum.Haydi #universitemDEU.” paylaşımıyla bağış kampanyasına katıldığını duyurdu.

İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Ekici Bağış Yaptı

“Cumhurbaşkanımız Milli Dayanışma Kampanyası başlattı. Bu kampanyaya ben de bir maaşımı bağışlayarak katılıyorum. #bizbizeyeteriz”

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli Bağış Yaptı

“Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan ’ın “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” Milli Dayanışma Kampanyasına 1 aylık maaşımı bağışlayarak katılıyorum. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Senato üyelerini ve @HaberVANYYU ailesini bu anlamlı kampanyaya katılmaya davet ediyorum. #BizBizeYeterizTürkiyem”

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı Bağış Yaptı

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan @RTErdogan tarafından “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” diyerek başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası’na, bir maaşımı bağışlayarak katılıyorum. #BizBizeYeterizTürkiyem – @yekta_sarac”

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman Bağış Yaptı

“Cumhurbaşkanımız Sayın @RTErdogan tarafından #bizbizeyeterizturkiyem diyerek başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına bir aylık maaşımı bağışlayarak katılıyor, tüm @siuEduTr ailesini bu dayanışmaya destek vermeye davet ediyorum.” mesajıyla bağış yaptığını duyurdu.

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak Bağış Yaptı

“Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan tarafından başlatılan #BizBizeYeterizTürkiyem Dayanışma Kampanyasına, Bingöl Üniversitesi Rektörü olarak ben de bir maaşımla gönülden katılıyorum. Başta Üniversitemiz personeli olmak üzere herkesi desteğe davet ediyorum Prof. Dr. İbrahim Çapak” paylaşımıyla bağış yaptığını duyurdu.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat Bağış Yaptı

Karabük Üniversitesi’nin resmi yayın organı Külliye Karabük Gazetesi “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlattığı Milli Dayanışma Kampanyası’na yoğun destek geldi. Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, kampanyaya bir aylık maaşını bağışlayarak katıldı.” paylaşımıyla Rektör Refik Polat’ın da bağış kampanyasına katıldığını duyurdu.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet SARIBIYIK Bağış Yaptı

“Biz, birçok badireyi dayanışma içerisinde atlatan şanlı bir Milletiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın #bizbizeyeterizTürkiyem çağrısı ile başlayan kampanyaya bir maaşımı bağışlayarak katılıyorum.”

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet KARAKAŞ Bağış Yaptı

“Sayın Cumhurbaşkanımız @RTErdogan ‘ın başlattığı, “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” dayanışma kampanyasına bir aylık maaşımı vererek katılıyorum. Bu zor günleri birlik ve dayanışma ruhuyla aşacağız.. @kocatepeuniv @yekta_sarac #BizBizeYeterizTürkiyem #bizbizeyeteriz” şeklinde bağış yapan Karakaş’ın çağrısıyla ayı üniversitenin rektör yardımcısı olan Şuayip Özdemir’de “Rektör Yardımcısı olarak @kocatepeuniv nin bir üyesi olarak @Karakas1969 hocamın bir maaş bağışla katıldığı #bizbizeyeterizturkiyem Kampanyasına ben de bir maaşımı bağışlayarak katılıyorum.” paylaşımıyla destek olduğunu duyurdu.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir Bağış Yaptı

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan @RTErdogan tarafından “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” diyerek başlatılan Milli Dayanışma Kampanyasına, şahsım adına bir aylık maaşımı bağışlayarak katılıyorum.”

Maltepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şahin Karasar Bağış Yaptı

“Bu zor günleri elbet atlatacağız ama ardında kalan bu dayanışma çok önemli bir örnek olacak. İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan ’ın başlattığı #MilliDayanışmaKampanyası’nı ben de destekliyor ve bir maaşımı bağışlayarak katılıyorum.”

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet KIZILAY, 20 bin TL bağış yaptığını açıkladı.

“Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan ‘ın başlattığı, özellikle günlük gelirle yaşayan kardeşlerimize destek olarak “BizBizeYeterizTürkiyem” hesabına ben de 20 bin TL katkıda bulundum. Üniversitemiz çalışanlarını teşvik için paylaşıyorum.” paylaşımında bulundu.

Eksik varsa lütfen bildirin…

4.2/5 - (4 votes)

Yorum Ekle