Haberler Samsun Üniversitesi Üni

Samsun Üniversitesi’nde Rektöre lüks araç kiralanıp “en ucuzunu kiraladık” dediler

Samsun Üniversitesi rektörlük makamında kullanılmak üzere 22 Nisan’dan 31 Aralık 2022’ye kadar kullanılmak üzere 379 bin 500 liraya bir araç kiralandı.

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, “Eski aracım bizi yolda bırakıyordu. Yine de en ucuzunu kiraladık” diyen Rektör Mahmut Aydın Sözcü’ye şunları anlattı:

“Rektör olduğum 2018’de Milli Emlak araç tahsis etmişti. Durmadan bozuluyordu. Bizi yolda bırakıyordu. Maliye Bakanlığı’ndan yeni araç talep ettik. Bize kiralama izni gönderdi. En ucuzu yine bu. Bizimkinin aylığı 11 bin lira. Keşke satın alma izni verselerdi de kendimizin olurdu. Mümkün olduğunca en ekonomik olanını seçmeye gayret ettik. Biz bu yeni aracı kullandığımızda bir kaza geçirdik. Bu aracın kaza anında kendi kendine durma özelliği var. Eski araç olsaydı ne olurdu, bilemem.”

ilginizi çekebilirÜniversite öyle bir ilan çıkardı ki sadece 2 kişi başvuru yapabildi

4.3/5 - (3 votes)

Yorum Ekle

1 Yorum

  • Tam 380 bine on numara makam aracı satın alınır neden kiralamışlar ki diyecektim ve rektör beyin “satın alma izni vermediler” dediğini gördüm. Çok ilginç değil mi? Bu işe kim bakıyor bilmiyorum ama sanırım YÖK. Devlete kesilen bir fatura bu, peki neden satın alma izni vermiyorsunuz o zaman. Hem sıfır hem daha kaliteli bir bakam aracı alınırdı o para. Devlet kendi eliyle parasını çöpe atıyor yazık. Rektörün gram suçu yo k burada.