Yaşam

Şişeden Su İçmek Yüzdeki Kırışıklıkları Artırıyor

Düzenli su içmenin cildimize de fazlasıyla faydası olduğunu biliyoruz. Peki biri çıkıp, şişeden su içme alışkanlığınız varsa çabuk yaşlanırsınız deseydi, inanır mıydınız?

Uzmanların yaptığı araştırma sonucunda pet veya cam şişeden su içmenin zararları olduğu ortaya çıktı.

– – Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ayşegül Sivri, “Yüz bölgemizde oluşan kırışıklıklar yaşlanma ile cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucunda oluşmaktadır. Aynı zamanda alışkanlıklar da yaşlanmanın erken belirtilerine neden olmaktadır. Yüz bölgesinde tekrarlayan hareketler, örneğin sürekli güneşe kısık gözle bakmak, sigara içerken kullanılan dudak hareketi yüzde kalıcı çizgilerin oluşmasına neden olmaktadır. Son zamanlarda yapılan çalışmalar bir diğer yaşlanma ve kırışıklık nedeni olarak su şişelerini hedef göstermektedir” dedi. – –

Kısacası su şişesinin içme kısmı bardak kadar geniş olmadığı için içme sırasında dudağımızı kısmamız ve belli bir şekle sokmamız dudak çevremizde anlık olarak kırışıklıklara neden oluyor, bu hareketi sürekli tekrarlamamız ise kırışıklıkların kalıcı olmasını sağlıyor. Aynı şey sigara içinler içinde geçerli.

4.5/5 - (2 votes)

Yorum Ekle