Haberler KSÜ

Siyam İkizlerine ahlaksızca yorum yapanlar hakkında suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan partisinin 7. olağan kongresine katılmak için 7 Kasım’2020’de Kahramanmaraş’a gitti.

Kongrenin yapılacağı 12 Şubat Stadyumu’na geçmeden önce Sütçü İmam Üniversitesi‘nde eğitim-öğretim gören siyam ikizleriyle bir araya genel Erdoğan, Eşi Emine Erdoğan’ın girişimleri ile KSÜ İlahiyat Fakültesi’ne kayıtları yapılan ve bu dönem 2.sınıfta okuyan siyam ikizleri ile bir süre sohbet etti.

Erdoğan’ın siyam ikizleriyle görüşme haberinin sonrası Twitter‘da insanlıktan çıkmış bazı kişilerce ahlaksızca yorumlar ve paylaşımlar yapıldı.

İnsanlıktan nasibini alamamış bu yaratıklar için yine Twitter‘da #İğrençsiniz etiketiyle tepkiler gösterildi. Tepkiler ardından ahlaksız yorum yapanlardan pek çoğu Twitter hesaplarını kapatıp kaçtı.

Kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Bu iğrenç paylaşımlara tepki göstermek için ekran resmi alan Twitter kullanıcılarından elde edilen donelerle, kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusu sonrası paylaşım yapan kişilerin kimlik bilgileri tespiti çalışmaları sonrası gerekli idari cezaların uygulanacağı belirtildi.

İşte o “insanlık dışı” yorumlardan bazıları

@destegebildir hesabından yapılan bu paylaşım sonrası tepkiler üzerine kullanıcı profil resmini değiştirerek paylaşımları kaldırıp sayfayı terk etmiştir. Fakat soruşturma kapsamında gerçek kimlik bilgilerine ulaşılarak gerekli yaptırımların uygulanacağı bilinmektedir.
@SCPoruk isimli Twitter kullanıcısı ise hesabını kapatmıştır. Fakat soruşturma kapsamında gerçek kimlik bilgilerine ulaşılarak gerekli yaptırımların uygulanacağı bilinmektedir.
@feragatsizzaaf isimli Twitter kullanıcısı ise hesabının ismini değiştirerek terkedilmiş süsü verdi ve yeni isimle kullanılmaya devam ediliyor. Fakat soruşturma kapsamında gerçek kimlik bilgilerine ulaşılarak gerekli yaptırımların uygulanacağı bilinmektedir.
@belageridond adlı kullanıcı Twitter hesabını kapatmıştır.

Kampüs Blog ve Üniversite Gazetesi Haber Merkezi

4/5 - (2 votes)

Yorum Ekle

11 Yorum