Haberler Skandal

Yazılı Sınavda Sonuncu Olan Kişiyi Mülakattan Sonra Birinci Yaptılar

Evet yine torpil yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı. Artık torpil haberlerine fazlasıyla alıştığınızı ve bunu da yadırgamayacağınızı düşünüyorum. 🙂

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, unvan değişikliği yazılı sınavında sondan 3’üncü olan adayı, mülakat sonrasında birinci yaptı…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘nın 7 Mayıs 2019 tarihindeki ilanında 15 branşta toplam 1290 kadro için unvan değişikliği sınavı açılmıştı.

Yazılı sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı yaptı. Sözlü sonrası başarı sıralaması, 14 Kasım 2019 tarihi itibariyle, Kurumun web sayfasında yayımlandı.

Bakanlık, sözlü sınava ilişkin olarak adayların kaç puan aldıklarını açıklamadı.

Bakanlığın web sitesinde sözlü sınava ilişkin adayların kaç puan aldıkları açıklanmadı. Yazılı ve sözlü sınav notlarının aritmetik ortalamasına web sitesinde yer verildi.

Matematikçi branşında toplam 6 kadro yer alıyordu. 70’e yakın kişinin girdiği sınavda en yüksek puan alan 30 aday sözlü sınava alınmıştı.

Bakanlık, Matematikçi kadrosunda, yazılı sınavda sondan 3’üncü adayı, sözlü sınavda verdiği yüksek notlarla, başarı sıralamasında birinci yaptı.

Yine, 8 kişilik Sosyolog kadrosu için, yazılı sınavda 20’inci olan aday sözlü sınav sonuçlarıyla birlikte başarı listesinde birinci olmuştur.

4/5 - (3 votes)

İçerik Oluşturan Hakkında

Evreka

Yorum Ekle