Haberler

Tacizciler Serbest, Öğrenciler Destek Bekliyor

Geçtiğimiz günlerde Ege Üniversitesi’nin içinde bulunan KYK yurdu çevresinde gerçekleşen taciz olayından sonra tacizcinin serbest bırakılmasından dolayı kadın öğrenciler tedirgin durumda. Yurtta kalan öğrenciler sadece yurda gidiş yolunun değil yurdun arkasında bulunan koruluğun da ışıklandırılmasını ve kamera sistemi takılmasını talep ediyor.

Ege Üniversitesi’nin içinde bulunan KYK yurdu çevresinde gerçekleşen taciz olayından sonra KYK yurdunda kalan kadın öğrencilerden yeni iddialar gelmeye devam ediyor.

16 Ekim günü saat 22.30 civarında yurdun arka bahçesi sayılabilecek, ancak kampüs sınırları dışında bulunan korulukta bir kadının yardım çığlıkları attığı belirtildi. Polise bildirmelerine rağmen polisin olay ile ilgilenmediğini savunan öğrenciler, yurtlarında rahat bir şekilde uyku uyuyamadıklarını söyledi.

“KORULUK AYDINLATILSIN”

KYK yurdunda kalan öğrencilerden Esma B. yaşanan olaylar ile ilgili BirGün’e konuştu. Yurtta öğrencilerin huzurunun kalmadığını bir an önce yetkililerden yardım istediklerini aktaran Esma B, “Yurdun hemen arkasında bulunan bu korulukta yaşanan ilk olay bu değil. Daha önceki yıllarda da bu korulukta kız öğrencileri rahatsız edecek bir sürü olay yaşanmış. Biz öğrenciler olarak yapıcı taleplerde bulunuyoruz. Koruluk aydınlatılsın ve kamera sistemi ile de takip edilsin ki bu sapıklar karanlıktan güç bularak bu iğrenç olaylara karışmasın” dedi.

ÜNİVERSİTE YARDIMCI OLMALI

Üniversite yönetiminin olaydan ayrı düşünülmemesi gerektiğini belirten Esma B., “Koruluk okul dışında olduğu için Ege Üniversitesi yönetimi bu konu ile ilgilenmiyor. Fakat üniversite buradaki öğrencilerin can güvenliğini düşünerek ön ayak olup bize yardımcı olmalı. Sonuçta o yol yurtta kalan öğrencilerin tek alışveriş yapabileceği markete giden yol. Arazi okul dışında diyerek Ege Üniversitesi bu olaydan kaçmamalı” diye konuştu.

TURNİKELERDE SIKINTI VAR

İsmini vermek istemeyen Ege Üniversitesi öğrencilerinden bir kaçının aktardığı bilgiye göre de okuldaki geçiş turnikelerde belli sıkıntılar var. Turnikelerin öğrenci kartı yerine kullanılan başka kartların okutulması ile de açıldığını ifade eden öğrenciler, üniversiteye öğrenci olmayanların da bu şekilde giriş yaptıklarını anlattılar.

Rate this post

Yorum Ekle