Haberler Selçuk Üniversitesi Üni

Tıp öğrencisi Merve Korona’dan hayatını kaybetti

Konya‘da 45 gün önce Covid-19 testinin pozitif çıkması sonucu tedavisi devam eden 23 yaşındaki Selçuk Üniversitesi Tıp öğrencisi Merve Mercan hayatını kaybetti.

Selçuk Üniversitesi‘nden yapılan açıklamaya göre, tıp fakültesi 6. sınıf intörn öğrencisi Merve Mercan, 40 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyordu. Mercan bu sabah 08.00 sularında vefat etti.

Tedavi altına alınan Merve Mercan’da, yatışından 5 gün sonra immün yetmezliği olduğu tespit edildi.

Tüm tedavisi titizlikle yürütülen ve 40 gün yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren Merve Mercan bu sabah hayatını kaybetti.

Selçuk üniversitesi açıklamasında, “Merve, fakültemizin onur öğrencisiydi. Son derece başarılı, saygın, kıymetli, tüm çevresine örnek bir öğrenciydi. Üzüntümüz, acımız çok büyük. Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine, tüm sağlık camiasına sabır dileriz.” ifadesine yer verildi.

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Selvi, Merve Mercan’ın aldığı yüksek puanlar nedeniyle onur öğrencisi olmaya hak kazandığını belirtti. 

Prof. Dr. Selvi, şunları söyledi:

”Merve’mizi kaybettik. Acımız çok büyük, tarif edilemez. Kelimelerle anlatılamaz. Sağlık camiası çok genç bir insanı kaybetti. Biz Merve’mizi kaybettik. Dönem 6 intern öğrencimizdi. 45 gün önce Kovid-19 pozitif olarak hastanemize yatırmıştık. Yatışından 5 gün sonra kendisinde immün yetmezliği tespit ettik. Bütün tedaviler en ince ayrıntısına kadar basamak basamak uygulandı. Yaklaşık 40 gündür yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyordu. Bu sabah kendisini kaybettik. Merve’miz çok çalışkan, çok saygın, yüksek puanları nedeniyle onur öğrencisi olmaya hak kazanmıştı. Bu süreçteki en acı kaybımız Merve’miz oldu. Bu süreçte ailesinin çok sabırlı, metanetli ve inançlı olduğun gördük. ”

Rate this post

Yorum Ekle