Haberler Trabzon Üniversitesi Üni

Trabzon Üniversitesi Atatürk Portresini Ters Asan Personele Soruşturma Açtı

Trabzon Üniversitesi‘nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Atatürk portresi asılmak istendi. Fakat asılan portrenin ters olduğu görüntülenince kısa sürede Sosyal Medya’da tepkilere neden oldu.

Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü açıklama yaptı

Trabzon Üniversitesi Rektörlüğü yazılı bir açıklama yaparak: “Görevli personelin bir anlık dikkatsizliği sonucu Atatürk portresi çok kısa bir süre de olsa ters asılmış, bu durum bayrak asma işlemi devam ederken fark edilerek derhal düzeltilmiştir. Bu üzücü duruma sebebiyet veren personel hakkında da gerekli işlem başlatılmıştır…” ifadelerine yer verildi.

Rektörlüğün tam açıklaması ise şu şekilde;

“TBMM’nin açılışının 100. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla üniversitenin Fatih kampüsündeki bir binaya Türk bayrağı ve Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresinin asıldı…”

“Bayrak ve portreyi asma çalışması sırasında, görevli personelin bir anlık dikkatsizliği sonucu Atatürk portresi çok kısa bir süre de olsa ters asılmış, bu durum bayrak asma işlemi devam ederken fark edilerek derhal düzeltilmiştir. Nitekim spekülasyona konu edilen fotoğrafa dikkatle bakıldığında işlemin tamamlanmadığı açıkça görülebilir. Keza bu üzücü duruma sebebiyet veren personel hakkında da gerekli işlem başlatılmıştır…”

“Bu nedenle asla kasıtlı olmadığını düşündüğümüz bu müessif olay sebebiyle hakkımızda asılsız yorumlar yaparak kurumsal itibarımızı yıpratmaya çalışan kişi ve kişiler hakkında yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu belirtmek isteriz. Bu vesileyle başta Cumhuriyet’imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad eder, böyle bir vakayla kamuoyunun gündemini işgal etmiş olmaktan dolayı tüm Trabzon halkı ve milletimize özürlerimizi arz ederiz…”

Atatürk resmi düzeltildi

4.4/5 - (7 votes)

Yorum Ekle

4 Yorum

  • Atatürk resminin sonradan düzeltilmesinin bir anlamı yok. Burada amaç ilk ters asarak göstermek. Hep ters duracak değil ya tabi düzeltecekler.

  • Sondaki Bayrağa bakarsanız asma işlemi henüz devam ediyor. Tam olarak aslam işlemi bitmemiş ve muhtemelen trabzon üniversitesi rektörlüğününde dediği gibi bir anlık dalgınlık bu. Fazla abartmaya gerek yok.

    1
    1
    • Yinede gereken ceza verilmeli personele. İşiyle ilgili sıkıntı yaşamasın ve yaşamayacakta. En azından bir kınama disiplin cezası verilmeli.