Haberler Trakya Üniversitesi Üni

Trakya Üniversitesi O Akademisyen ile ilgili açıklama yaptı

Trakya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Özer Özçelik’in uzaktan eğitim sistemi üzerinden öğrencilerle yaptığı konuşmanın bir kısmı Sosyal Medyaya düşmüş, öğretim görevlisi Özer Özçelik’in öğrencilere verdiği cevaplar ve tavrı büyük tepkiler çekmişti.

ilginizi çekebilirTrakya Üniversitesi Öğretim Görevlisinden tepki çeken yaklaşım

Tepkiler üzerine Trakya Üniversitesi yazılı bir açıklama paylaştı. Bu paylaşımdan önce ne olmuştu önce onu hatırlayalım.

Öğretim Görevlisi ile öğrenciler arasında aşağıdaki konuşma geçmişti;

Trakya Üniversitesi rektörlüğü tarafından yapılan açıklama şu şekilde

“Öğretim görevlimiz Özer Özçelik’in, ders sırasında öğrencileriyle yaptığı iyi niyetli bir sohbetin, maksatlı bir şekilde ‘kes-yapıştır’ yöntemiyle ve kanunsuz olarak sosyal medyadan paylaşılmasından ve tamamı görülmeyen bir video üzerinden linç girişimi başlatılmasından büyük bir üzüntü ve rahatsızlık duyduk.

45 bine yakın öğrencisi bulunan üniversitemizde, 2020-2021 güz dönemi ara sınavları, çevrim içi yöntemlerle yapılmakta, sınavların şekli (online, ödev, proje, sunum vb.) öğretim elemanlarımızın teklifi ve ilgili birimin yönetim kurulu onayı ile belirlenmektedir. Sınavların uygulanmasına ve değerlendirilmesine yönelik şartlar, dersi veren öğretim elemanının yetkisindedir.

Diğer taraftan online eğitim için teknolojik imkanı bulunmayan tüm öğrencilere, bulundukları şehirlerdeki üniversiteler ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından, ücretsiz olanaklar sunulmuştur. 

Trakya Üniversitesi olarak bu zorlu süreçte, gerek öğretim elemanlarımız gerekse öğrencilerimiz açısından, konu ne olursa olsun, herkesi koruyacak bir yaklaşımla ve hassasiyetle hareket etmeye devam edeceğimizi, hiçbir şekilde sınav suistimallerine izin vermeyeceğimizi, kanunsuz ve izinsiz olarak yapılan benzer paylaşımların hukuki anlamda takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.”

5/5 - (1 vote)

Yorum Ekle