Haberler

Üniversite Öğrencisi Güleda Cankel Öldürüldü

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Fotoğrafçılık Bölümü öğrencisi Güleda Cankel (19), Muğla’dan ziyaretine gelen erkek arkadaşı olduğu iddia edilen kişi tarafından öldürüldü. Üniversite öğrencisi Cankel’in önce boğazının sıkıldığı, daha sonrada bıçaklandığı belirlendi. Olayın şüphelisi olan kişi göz altına alındı.

Olay Pazar günü Fatih Mahallesindeki apart dairede meydana geldi.

Zanlının ise henüz kimliği açıklanmadı. Bilinmeyen bir nedenle tartıştığı Güleda Cankel’in önce boğazını sıktı, ardından göğüs bölgesinden bıçakladı. Güleda Cankel’in odasından gelen sesleri duyan diğer öğrenciler içeri girdiklerinde genç kızı hareketsiz yatarken buldu. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Yapılan incelemede Güleda Cankel’in yaşamını yitirdiği belirlendi. Cankel’in cenazesi Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi morguna konuldu.

Polis cinayet şüphelisini kısa süre sonra yakalayıp, gözaltına aldı. Şüphelinin işlemlerinin sürdüğü belirtilirken, polis cinayetin sebebini araştırıyor. Güleda Cankel’in cenazesinin otopsinin ardından ailesine teslim edileceği ve Muğla’da toprağa verileceği belirtildi.

5/5 - (1 vote)

Yorum Ekle