Haberler Sinop Üniversitesi Üni

Üniversite Yüz Yüze Eğitime ara verip yeniden Uzaktan Eğitime geçti

SON DAKİKA ⋆ Sinop Üniversitesi bugün (20 Kasım) kararını değiştirerek yüz yüze eğitimin devamına karar verdi.

Bazı üniversiteler uygulama gerektiren bölümleri uzaktan eğitim yerine Yüz Yüze sürdürmeye karar vermiş ve eğitime yüz yüze devam etmekteydiler. Son zamanlarda Covid-19 vakalarının artışındaki hız nedeniyle üniversiteler yeniden karar almaya başladı. Bu kararlar sonucu Hibrit olarak olarak bazı bölümleri Yüz Yüze olarak devam ettiren üniversiteler tekrar Uzaktan Eğitime geçerek online devam etme kararı aldılar.

Sinop Üniversitesi’de bazı bölümleri yüz yüze yürüten üniversitelerden biriydi.

Covid-19 tedbirleri kapsamında Sinop Üniversitesi yüz yüze eğitime ara verdi. Açıklamada, daha önce yüz yüze yapılacağı duyurulan sınavların da uzaktan gerçekleştirileceği bildirildi.

Rektörlükten yapılan açıklamada, Üniversite Senatosunda, Covid-19 salgını sürecinin ilerleyişinin görüşülüp yeni kararlar alındığı belirtildi.

Öğrenci ve üniversite mensuplarının salgından en az etkilenmesini sağlamak amacıyla karar sürecinde tüm detayların ele alındığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu kapsamda lisansüstü programlarımızdaki tüm dersler ile İlahiyat Fakültesi birinci sınıfındaki Arapça, Kur’an ve Osmanlıca derslerinin yanı sıra Meslek Yüksekokulu Su Altı Teknolojisi Programı 1 ve 2. sınıftaki tüm dersler, isteğe bağlı İngilizce/Arapça hazırlık sınıfındaki derslerin yüz yüze yapılması yönünde daha önce alınan karar iptal edilmiştir. Öğrencilerimizin tamamı uzaktan eğitme devam edecektir.”

Rate this post

Yorum Ekle