Kampüs

Üniversitede Eve Çıkmak

Yazar: universitehayatinagiris

Gel gelelim üniversite deyince hayalleri süsleyen öğrenci evine. Kızlar, partiler, eğlence ohooo daha neler neler diye düşünürken birden 4 kişiyle okey oynayacağınız gerçeği gelmeli…

Eve çıkma kararı aldığınız zaman bilmelisiniz ki bu çok büyük bir sorumluluk ve gerçekten masraflı bir işe dönüşüyor. Kira, elektrik, su, internet ve öğrenciyseniz emlakçıya bayılacağınız tonla para. Masrafları bir kenara bırakalım en önemlisi eve çıkacağınız kişilerdir. Ben bununla iyi anlaşıyorum tamam hadi eve çıkalım yok bakacaksın bir şöyle yemek yapar mı temizlikten anlar mı durumu yetecek mi felan filan bir ton şey.

Güzel yanları da var tabi yurda yetişme derdi yok kendi yemeğini kendin yapıp istediğin saatte istediğin şekilde takıl arkadaşların gelsin gitsin eğlen gez toz ama bunların yanında diğer şeyleri de unutmamak lazım. Kendi evinize çıkınca eski ev hayatın gibi olmuyor arkandan seni temizleyen toparlayan yemeğini yapan bir anne yok artık. Her şey senin elinde. Şöyle herkes üzerine düşenleri yaptığı zaman gayet güzel olan ev hayatı tam tersine dönünce ah keşke yurtta kalsaydım şeklinde dönüşebilir. Bu yüzden kararınızı iyi verin ve ev arkadaşlarınızı iyi seçin bi sıkıntı olmadığı takdirde uzun yıllar beraber yaşayacaksınız bunu göz önünde bulundurarak tekrar bi düşünün. Sağlıcakla kalın.

Yazar: universitehayatinagiris

Rate this post

Yorum Ekle