Gündem Haberler Üni

Üniversitelerde FETÖ operasyonları devam ediyor…

15 Temmuz’dan sonra tüm Akademisyenler ve Üniversite çalışanları güvenlik soruşturmasından geçmiş, FETÖ bağlantılı olduğu tespit edilen kişiler için gerekli çeşitli yaptırımlar uygulanmıştı.

15 Temmuz sonrası güvenlik soruşturmasından sorunsuz geçen akademisyenler veya idari personeller derin bir “oh” çekerek yoluna devam etmişti. Çünkü tekrar soruşturulmayacaklarını tahmin ederek sevinmişlerdi…

Yeniden inceleme başlatılıyor

Ama görünen o ki tekrar tekrar soruşturmadan geçecekleri bir dönem başladı… Üstelik bu kez daha ayrıntılı ve ince detaylı hesaplanmış bir operasyon işliyor olsa gerek ki, 15 Temmuz’da güvenlik soruşturmasından geçen akademisyenler günümüzde tekrar FETÖ Yapılanması adı altında gözaltına alınmaya başladı. Bundan da şunu mu anlıyoruz;15 Temmuz sonrası yapılan güvenlik soruşturması ile herkes tarafından bilinen FETÖ bağlantılı kişiler temizlendi.” Günümüzdekiler ise daha çok istihbarat keşifleriyle düzenlenen operasyonlar olsa gerek.

Bugün 71 Akademisyene daha gözaltı…

Bugün günlerden Cuma, 25 Eylül 2020…

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca 26 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı. Operasyonda hedeflenen üniversitelerde FETÖ’nün akademik yapılanmasında oldukları belirlenmiş 71 akademisyen ve idari personelin yakalanması yer alıyor.

Gözaltı kararı verilen bu akademisyen ve idari personellerin üstelik halen üniversitelerde aktif görevlerde oldukları saptanmıştır.

Devam eden operasyonlar kapsamında çok sayıda şüpheli yakalansa da halen aramaların devam ettiği bilgisini de not düşelim.

Ocak 2020

Ocak ayında “Konya’da FETÖ soruşturması kapsamında, aralarında eski Selçuk Üniversitesi rektörü Hakkı Gökbel’in de bulunduğu 35 sanığın yargılandığı davada 14 sanığın beraatine, 21 sanığın dosyasının ayrılmasına karar verildi.”

Ocak ayında “FETÖ’den ihraç edilen Marmara Üniversitesinde görevli eski akademisyen A.S.B’in cep telefonunda yapılan incelemede, birçoğu üniversite içerisinde gizli olarak çekilen ve kayıt altına alınan uygunsuz görüntüler bulundu. Sanığın cep telefonundaki inceleme sonucunda hazırlanan raporda, gizli olarak kayıt altına alındığı anlaşılan görüntülerin bir çoğunun üniversitedeki öğrenci veya çalışanlardan olduğuna yer verildi.”

Ocak ayında “Samsun’da, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mahrem yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan eski askeri okul öğrencisi olan üniversite öğrencisi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.”

Ocak ayında “Milli Eğitim Bakanlığındaki (MEB) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 16 şüpheliden 7’si yakalandı.”

Ocak ayında “Bandırma 17 EYLÜL Üniversitesi’nde görev yapan Doçent Doktor Sedat YUMUŞAK, Fetö’ den tutuklandı.”

Ocak ayında “AFYONKARAHİSAR’da, yeniden yapılanmak isteyen FETÖ/PDY üyelerine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 8 şüpheliden 2 üniversite öğrencisi de dahil olmak üzere 5’i tutuklandı.”

Ocak ayında “Bandırma 17 EYLÜL Üniversitesi’nin En Önemli Personali Olan Doçent Doktor Sedat YUMUŞAK mahrem imam olduğu iddiasıyla Fetö’den tutuklandı.”

Ocak ayında “Pamukkale Üniversitesi Kütüphanesi’nde FETÖ kitapları iddiası…”

Şubat 2020

devam edecek…

Mart 2020

devam edecek…

4.5/5 - (2 votes)

Yorum Ekle