Gündem Haberler

Üniversitelerin açılmaması şimdide kuaförleri endişelendirdi

“Öğrenci Yolmayı iş haline getiren ev sahipleri kara kara düşünüyor” başlıklı haberde daha önce öğrencilere fahiş fiyatlardan ev kiralayan ev sahiplerinden bahsetmiştik. 500 TL’lik evlerin öğrencilere 2 bin liraya kadar verildiği bilinen bir gerçek. Tabi ki bu fiyatlar orta sınıf veya kötü diyebileceğimiz evler için geçerli. Daha iyileri daha yüksek fiyatlardan öğrencilere veriliyor… Öğrenciler ev sahiplerinin düştüğü bu duruma çok sevinmişti.

Bugünkü haberimiz ise sevinilecek bir haber değil… Konu Üniversite şehirlerindeki kuaförler.

Covid-19 nedeniyle üniversitelerin açılmaması Güz döneminde kuaförleri de olumsuz etkileyecek gibi görünüyor. Mart ayından beri kapalı olan ve Güz döneminde de açılmayacak olan Üniversite şehirlerindeki kuaförler kazançlarının çok düştüğünü dile getirdiler.

Öğrenci kenti olarak bilinen Eskişehir’deki kuaförler, pandemi sebebiyle okullar kapalı kalınca kış sezonuna geçişte umduklarını bulamadı. Kent ekonomisine büyük katkı sağlayan öğrenciler bu yıl memleketlerinde kalınca, yaz mevsiminin sona ermesiyle birlikte kuaförlerin de müşteri sayılarında önemli oranda azalma meydana geldi.

Eskişehir’deki bir kuaför “kentin ekonomik açıdan en verimli kitlesi olan öğrencilerin evlerinde kaldığını ve bu sebeple tüm şehirde kuaförler başta olmak üzere esnafın ciddi sorunlar yaşadığını söyledi.”

Rate this post

Yorum Ekle