Haberler Kampüs Üni

Üniversitelerin açılması Nisan ayında mı değerlendirilecek?

Üniversitelerin Bahar döneminde açılıp açılmayacağı merak edilirken, YÖK’ten resmi bir açıklama gelmese de gerek Bilim Kurulu Üyeleri, gerek diğer analizciler tarafından her geçen gün yeni bilgiler ve yorumlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bunlara en son eklenenlerden biri ise Üniversitelerin Nisan ayı sonuna doğru değerlendirilmeye alınacağı yönünde. Bu varsayımın çıkartılmasının nedeni ise eğitim kurumlarının kademeli olarak açılacak olması ve üniversitelerin en son sırada bulunmasına dayandırılıyor. Örneğin Şubat ayından itibaren ilköğretim birinci, ikinci, üçüncü sınıflar ve sınava girecek öğrenciler, daha sonra orta sonlar ve sonrasında liselerin açılması kademeli eğitim-öğretime başlamaktır.

Yukarıda belirtilen kademe sırasına göre yüz yüze eğitim faaliyetlerine başlanılacağını kabul edersek, Nisan ayında da Üniversitelerin açılma durumu son sırada ele alınacak.

Okullarla ilgili yılbaşından sonra bir değerlendirme yapmak gerektiğini belirten Prof. Dr. İlhan, şöyle konuştu:

“Kişisel görüşüm; Şubat tatili zamanındaki yaka sayılarını, hasta sayıları değerlendirip 2’inci dönem için yol almanın daha doğru olacağı yönünde. 2’inci dönem de başladığı zaman yine peyderpey açmakta fayda olabilir. Önce küçük sınıflardan başlayarak 1’ler, 2’ler, 3’ler, sınava girecek çocuklarımız, orta sonlar, lise sonlar gibi ilerlenirse daha doğru olabilir. Ama onu o zaman ki yaka ve hasta sayısını görerek değerlendirmek gerekiyor.”

Fikir Hocam’ın yorumları ise şu şekilde;

3.6/5 - (5 votes)

Yorum Ekle