Haberler

Üniversitelerin Resmi Araçlarının Kişisel İşlerde Kullanılması

Son zamanlarda alınan duyumların ve iddiaların artması, bazı Üniversitelerce tartışma konusu olacak gibi görünüyor.

İddialara göre bazı Üniversitelerce görevlendirilen servis araçları, personeller tarafından gizlice kişisel işlerde kullanılıyor.

Bilindiği üzere Üniversitelerin, ilçelerde Meslek Yüksekokulları bulunuyor. Merkez Üniversitelerce MYO’da görev yapan akademisyen ve idari personellerin günlük olarak taşınması için sağlanan bu resmi araçlar, ilçelerde resmiyete aykırı bir şekilde kişilerin özel ihtiyaçları içinde kullanıldığı iddia ediliyor.

Üniversitelerin MYO’lara tahsis ettiği araçlar ile personellerin eşya taşıdığı, farklı bir yerdeki arkadaşlarına görevsiz çay içmeye gidildiği, hatta araçların çevre köylere ve tarlalara götürülerek torba torba patates yüklendiği iddia edilmektedir.

Şehir içi ve şehirler arası stabil yollarda kullanılmak üzere tasarlanan bu servis araçları yük taşımak için elverişli olmayan modeller olup, bu durum hem araca zarar vermekte hemde yakıt israfı oluşturmaktadır. Tüm oluşan hasarlar ise merkez Üniversitelerce karşılanmaktadır. Tabii ki araç tahsisi yapan merkez Üniversitelerin bu durumlardan haberi yok. Aksi durumda izin verilmesi söz konusu olmaz.

Son zamanlarda internete sızan bir yazışmada ise, Üniversite aracının kimliği henüz tespit edilemeyen personeller tarafından çevre köylere götürülerek patatesle doldurulduğundan bahsedilmektedir.

4.4/5 - (5 votes)

Yorum Ekle