Bayburt Üniversitesi Haberler Özel İlan

Üniversitenin beklediği aday gelmeyince herkesi başarısız saydı

Tahminimize göre Bayburt Üniversitesinin ilgili kadro için başkasına sözü var. Sözü var ki sınava giren adayların hepsine düşük not vererek başarısız saydı. Üstelik sıradan bir düşük not değil. 65 alınması durumunda başarılı sayılacak olan adaylara öyle bir not verildi ki adayların puanları 64,5037595 gibi küsuratta bırakıldı…

10 Kasım 2020 tarihinde Resmi Gazetede öğretim görevlisi ilanı yayımlayan Bayburt Üniversitesi, sonuçları 04 Aralık 2020 tarihinde açıkladı. Açıklanan sonuçlarda ilginç. bir detay dikkatleri çekti, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi bölümü için ilan edilen öğretim görevlisi kadrosu sınavına giren adayların hiç biri kazanamadı. Tüm adayların başarısız sayılması için bilinçli olarak düşük not verildiği yorumlandı.

“Değerlendirme puanı 65 puanın altında olanlar sınavlarda başarısız sayılır” kuralı dahilinde yazılı sınava giren adayların puanları, ancak bilinçli olarak yapılabilirse tutturulabilecek küsuratla 65 puanın altında kaldı. Öte yandan ilk üç adayın ALES ve Lisans Mezuniyet notlarının ne kadar yüksek olduğunu aşağıdaki tablodan görüyorsunuz.

Yorum Ekle