Gündem Haberler

Valilik “Sude Andaş” olayıyla ilgili açıklama yaptı

Her geçen gün birbirinden ilginç konulara ev sahipliği yapan sosyal medya bugün insanların kanını donduracak türden bir olayı görmemizi sağladı.

Instagram‘da “Satanist” olduğunu iddia eden “Sude Andaş” isimli hesaptan işkence edilmiş kedilerin videoları ve resimleri paylaşıldı.

Kedilerin gözünü oyan, bacaklarını kesip can çekişerek ölmesini bekleyen, kafasını kesen ve bundan keyif aldığı görülen sapık ruhlu bu şahıs hakkında Sakarya Valiliği tarafından bir açıklama yapıldı.

Sude Andas ismiyle Instagram’da paylaşılan bu görüntüler üzerine tahmin edileceği üzere sosyal medya ayağa kalktı ve #SudeAndasTutuklansın hashtag’i tepki yağdırdı.

Sakarya Valiliği valiliği sosyal medyadan paylaşılan kediye işkence görüntüleriyle ilgili soruşturma başlattığını bildirdi.

Açıklamada, bir kadının ismi kullanılarak yapılan paylaşımların sahte hesaplar tarafından yapıldığının değerlendirildiği ifade edildi.

İsim sahte çıktı

Sude Andaş isimli şahsın olay ile bir bağlantısı olmadığı anlaşılarak, kişinin kendi ismini kullanarak fake hesap açan şahıslardan da şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

Konuya ilişkin herhangi bir suçu olmayan Sude Andaş’ın kişilik haklarını savunacağını ifade eden Sakarya Valiliği, suçu işleyen sahsın bulunması adına çalışmalar başlattıklarını da duyurdu.

Konuya ilişkin Valilikten yapılan açıklamada, “05/07/2020 tarihinde ve evvelinde sosyal medya platformları üzerinden hayvanlara işkence yapıldığı ile ilgili paylaşılan görüntüler ile alakalı olarak, Sude ANDAŞ ismiyle yapılan paylaşımların sahte hesaplar tarafından yapıldığı değerlendirilmekte olup; paylaşımları yapan hesapların kullanıcıları ile ilgili tespit çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca Sude ANDAŞ tarafından, sahte hesap açıp paylaşım yapan şahıslarla ilgili suç duyurusunda bulunulmuştur. Sude ANDAŞ isimli vatandaşımızın mağduriyetinin giderilmesi, kişilik haklarının korunması, diğer tedbir ve hususlarla ilgili bütün çalışmalar Valiliğimizce hassasiyetle yürütülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadeleri yer aldı.

3/5 - (3 votes)

Yorum Ekle