Teknoloji

Web sitesine sürekli AMP üzerinden ziyaretçi gelmesi

Oluşturan Ohan

İçerik yayını yapan web sitelerinin, blogların olmazsa olmazı AMP (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar), artık arama motorlarında bir öncelik haline geldi. Hatta artık Google arama sonucu dizinlerinde önceliği AMP destekli sayfalara vermeye başladı. Google’da AMP‘nin öncelik hakkı her geçen gün artmaya devam ediyor ve edecektir de.

AMP, kullanıcı dostu bir sayfa yapısına sahiptir. Bu sayfada normal temanızın gelişmişlik yapısı bulunmaz. Tema tüm stillerden ve fonksiyonlardan arındırılmış haldedir.

ohantekten.com

Sitenizin ziyaretçi trafiğini sık sık takip ediyor ve çoğunlukla ziyaretçilerin AMP destekli URL’lere geldiğini görüyorsanız aslında bu iyiye işarettir.

İyiye işaret olmasının nedenlerinden biri de eğer AMP olmasaydı o makaleniz üst sıralarda yer alamayacak ve ziyaretçisi de olmayacak demektir. İçerikleriniz Google‘da bulunabiliyor ve dizinlerde çıkıyor fakat AMP sürümü ile ziyaretçiye sunuluyor, bu yüzden istatistiklerde AMP sayfalarınıza ziyaretçi geldiğini görebilirsiniz.

Sürekli AMP sayfalara ziyaretçi gelmesi

Bazı durumlarda ise normal URL ve sayfanız yokmuş gibi sürekli AMP sayfalara ziyaretçi geldiğini görebilirsiniz… Yazıyı Okumaya Devam Et

5/5 - (2 votes)

Yorum Ekle