Teknoloji

WhatsApp’ın Son Güncellemesi Şarj Sorununu Getirdi

Android bir cihaza sahipseniz ve WhatsApp kullanıyorsanız muhtemelen bu günlerde akıllı telefonunuzun şarjı çok daha çabuk bitiyordur. Bunun nedeni ise WhatsApp’ın 10-15 Kasım aralığında yaptığı güncelleme.

Yapılan son güncellemeyle birlikte WhatsApp’ın telefon şarjlarını olması gerektiğinin 5-6 kat daha fazlasını kullandığı ortaya çıktı. Bu sorun iPhone cihazlarında görülmese de Android kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunda bulunduğu belirtiliyor.

Sosyal Medyadaki yorumlar ise şu şekilde;

“Maalesef son güncellemeden beri fotoğraf (ya da) video indiremiyorum veya gönderemiyorum. Ekrandaki yazı, bu medya dosyasının cihazda olmadığını söyleyip duruyor. Ayrıca, bataryanın boşalma hızı da katlanarak arttı. Yola çıktığımda, iş arkadaşlarım çalışırken bana ulaşabilsinler diye powebank’imi her zaman yanıma almam gerekiyor”

“Batarya istatistiklerine bakıp WhatsApp’ın bataryayı emip bitirdiğini görmek beni gerçekten şaşkına çeviriyor.”

“WhatsApp bataryayı delicesine emiyor. Sanırım istatistiklerde tüm pil tüketiminin yüzde 33’ünün WhatsApp’a ait olduğunu gördüm.”

Reddit kullanıcıları, Google Pixel 3, Pixel 4, Huawei P20 Pro ve bazı Xiaomi akıllı telefon modelleri dahil olmak üzere diğer cihazlarda da benzer sorunlar yaşadıklarını bildirdi.

independent

Facebook’un sahibi olduğu uygulama ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

WhatsApp’ın 2.19.308 numaralı son güncellemesiyle başta güvenlik dahil olmak üzere çeşitli yenilikler getirilmişti.

4.7/5 - (3 votes)

Yorum Ekle