Haberler Özel İlan Üni Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Adrese Teslim İlan

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Adrese Teslim İlan. Kamu yönetimi bölümüne “müzik mezunu” şartı!

Denetimsizlikten artık iyice özel şirket modlarına giren Üniversitelerde her geçen gün yeni skandallara imza atılıyor.

Veryansintv’de yer alan habere göre “Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Yönetim ve Organizasyon bölümünün Yerel Yönetimler Programına bir öğretim görevlisi alımı için ilana çıktı. Başvuruda Müzik Eğitim lisans mezunu olma ve diksiyon alanında en az 5 yıl deneyim şartı arandı. Bir yabancı dil puan şartı ise aranmadı.”

Veryansın Tv, Kamu Yönetimi ve Yerel Yönetimler profesörlerine ilanla ilgili görüşlerini sordu.

“İlan ile ilgili ne düşünüyorsunuz, böyle özellikle sahip birisi bu bölümde ne gibi eğitimler verir” sorusuna bir öğretim üyesinin, “İlanda büyük ihtimal yanlışlık vardır, satırlar arasında kayma vardır” diyerek ilanın gerçek olduğuna inanmadığını belirtti.

Bir başka profesör ise şu ifadeleri kullanıyor:
“Bu inanılır gibi değil. Kaş göz tarifiyle belli bir kişiyi, nitelikleri hiç uygun olmamasına karşın, kadroya yerleştirme girişiminden ibaret. Üniversite için çok üzücü bir durum. Sayılan özellikle sahip bir kişi, yerel yönetimler konusuna hiçbir katkıda bulunamaz. İlgili okul bunu eğer düzeltmezse hem bizim alanımıza güvenimiz sarsılacak hem de üniversitelere… Bu bir skandal.”

Üniversitenin resmi internet sitesinde Yerel Yönetimler programına ilişkin paylaşılan bilgilerde, “Yerel Yönetimler alanında özellikle belediyelerde uzmanlık gerektiren belediye hizmetleri, ruhsat, imar, zabıta gibi tafsilat içeren dersler de verilir” ifadesinin yer alıyor. Ancak üniversiteye alınacak kişinin bu konulara ilişkin bilgisinin sorgulanmaması dikkat çekiyor…

4/5 - (1 vote)

Yorum Ekle