Haberler

Yunan Yazarın “Atatürk Şeytan” Sözlerini Öğrenciler Alkışladı

Boğaziçi Üniversitesinde Büyük Skandal, Yunan Yazarın ‘Atatürk Şeytan’ Sözlerini Öğrenciler Alkışladı

Boğaziçi Üniversitesi’nde Boğaziçi İslam Araştırmaları Topluluğu tarafından 5 yıl önce düzenlenen bir organizasyonda Atatürk’e “şeytan” denildiği ve bununda öğrenciler tarafından alkışlandığı ortaya çıktı.

Yunan asıllı İngiliz yazar Hamza Andreas Tzortzis 5 yıl önce Boğaziçi Üniversitesi’nde Boğaziçi İslam Topluluğu tarafından düzenlenen bir organizasyonda, Atatürk’ten “şeytan” olarak bahsetti. Tzortis’in bu sözlerini öğrencilerin alkışlaması da dikkat çekti.

Boğaziçi Üniversitesi’nde, 2014 yılında düzenlenen organizasyonda isim vermeden Atatürk’e ve silah arkadaşlarına hakaret eden Tzortis’in, skandal konuşması sosyal medyada yeniden gündem oldu.  Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını işaret eden Tzortis, skandal konuşmasında, “İslam’ı bu ülkeden kaldırmak istediler. Bu, bu kadar basit. Eğer kendi tarihinizi okursanız, bu şahsın ve diğerlerinin bu ülkeden, memleketinizde İslam’ı kaldırmak istediğini anlarsınız.

Beni de onun bu memlekette ne kadar çok resmi olduğu ilgilendirmez. Sonuçta dininizi ortadan kaldırmak için bir uğraş verdiler. Örtünmeyi kaldırdılar, ezanı kaldırdılar, Arapça’yı kaldırdılar, İslami eğitimi kaldırdılar. Bu Allah’ın dostu mudur yoksa şeytanın dostu mudur?”  ifadelerini kullanmış, Tzortis’in Atatürk’e “şeytanın dostu” iması yaptığında ise öğrencilerin gülüşüp alkışlaması dikkat çekiyor. İngiliz asıllı Yunan yazarın daha önce bir kitabı ise, Türkçe’ye tercüme edilerek Timaş Yayınları tarafından basımı yapılmıştı.

haberport

Rate this post

Yorum Ekle