Haberler İzmir Katip Çelebi Üniversitesi

Yüz Yüze Sınav Yapılan Üniversitede Koronavirüs Paniği

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, koronavirüs kapsamında kısıtlamaların getirilmesine ve salgın riskinin artmasına rağmen ara sınavların yüz yüze yapılmasına tepki gösterirken bugün yaşanan Covid-19 gelişmesi öğrencilerde korku ve tedirginlik oluşturdu.

kampusblog

Sınavların yüz yüze yapılmaya devam ettiği İKÇÜ‘de iddiaya göre öğrencilerden birinin koronavirüs testi pozitif çıktı.

Sınavlarda herhangi bir önlemin alınmadığı iddia eden öğrenciler, aynı zamanda Covid-19 testi pozitif çıkan kişiyle aynı kalemi kullanıp imza attıklarını ifade etmektedirler.

Durumu koordinatör hocasıyla görüşen öğrencilerden biri, hocasından; “Panik yapılacak bir durumun olmadığını, 5-6 gün semptom kontrolü sağlamak ve maskeli bir şekilde bulunulması, 14 günlük izolasyona gerek olmadığı. Şu an yaptıracağınız testin bir anlamının olmadığın ve anlamlı bir test için 5-7 gün beklemenin gerektiği” önerisini aldığını iddia edilmekte.

Sonraki sınavların online mı, yüz yüze mi devam edeceği ise henüz bilinmiyor…

4/5 - (2 votes)

Yorum Ekle

7 Yorum

 • Yorumlara bakıyorum bir kesim öğrencileri haksız bulmuş. Kardeşim ne kadar zor bir durum farkında değilsiniz galiba. Böyle bir süreçte önemli olan hayatları mı sınav mı? Ne yapsın bu öğrenciler ? Belki bu sınav yüzünden ailelerinden birine virüs bulaştıracaklar belki kendileri ölecek … Hayatları bu kadar değersiz mi bu öğrencilerin

 • Öğrenciler kendini yırtıyordu bir ay öncesine kadar. Okullar açılsın okullar açılsın diye. Ne oldu

 • Böyle bir şey olabilir mi ya? Sen zorunlu yüz yüze sınav yap Yaptığın sınav yüzünden 55 kişi karantinaya alınsın ama sorumluluk alma bu nasıl bir şey ???

  5
  1
 • Ben böyle saçmalık duymadım Akdeniz,Gazi, Çapa gibi köklü üniversitelerde bile tıp öğrencileri çağırılmamışken bu üniversitesinin sırf bir sınav için öğrencileri İzmir’e getirtmesi çok yanlış

 • Öğrenciler gayet de haklı onlarla birlikte aileleri de durumdan etkileniyor ne yapsınlar ölsünler mi yoksa onlardan dolaylı ailelerinden birileri mi ölsün? Madem kopyaya bu kadar takılmışlar ertelesinler sınavı

  4
  1
 • Tıp Fakültesinin online sınav yapması nasıl beklenir ki. Üniversitenin. Kararı gayet doğru. Sınavların ya elenmesi yada yüz yüze yapılması gerek. Online olmamalı.

  3
  1
 • Ya kardeşim ne tepkisi! Tıp fakültesi bu işletme mi iktisat mı? Tabi yüz yüze olacaklar. Öğrencilerinde kolayına geldi tabi online sınav. Sınavlardan kolayca geçmek için bahane bunlar.

  3
  1