Gündem Haberler

Z Kuşağı #OyMoyYok Etiketiyle Erdoğan’ın Videosuna 190 Binden Fazla Dislike Attı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün video konferans ile geçlerle buluştu. Canlı olarak Youtube’dan yayınlanan sohbet sırasında Z Kuşağı “oy moy yok” tepkisiyle bir anda Erdoğan’ın video konferansına yorumlar yağdırmaya başladı. Bunun üzerine yayın yorumlara kapatıldı.

Yayının yorumlara kapatılmasının ardından Z Kuşağı tepkisini Twitter üzerinden #OyMoyYok etiketiyle sürdürdü ve kısa sürede etiket Twitter‘ın gündemine girdi.

Gençlerle yapılan buluşmada ele alınan konulardan çok, YKS’nin ertelenmesini isteyen ‘Z kuşağı’nın yorumlardaki ‘Oy moy yok’ tepkisi konuşuldu.

#OyMoyYok etiketi de kısa sürede Twitter’da gündem olurken Erdoğan’ın gençlerle yaptığı yayında Youtube’da ‘dislike’ yağmuruna tutuldu.

Şu an için videoda 322 binin üzerinde dislike var. Videoyu görüntülemek için adres: https://www.youtube.com/watch?v=nhXz8783eOU

Saat 23:30 itibariyle video 322 bin görüntüleme ve 202 bin dislike aldı.

YKS sınavının tarihiyle ilgili soruya yanıt veren Erdoğan,

Bu sınavın turizmin ihtiyaçları nedeniyle öne alındığı söylemi spekülasyondur. Biz sınavı öne alarak öğrencilerimizin sınav stresi yaşamasını istemedik” dedi.

YKS ve benzeri sınav tarihlerinin önceden açıklandığını ancak pandemi nedeniyle sınav tarihinin değiştiğini belirten Erdoğan bu kararın uzmanlarla birlikte alındığını söyledi. 

Erdoğan “11 Mayıs’tan itibaren normalleşme takvimini açıklamaya başladık. MEB, YÖK, pedagoglar, veliler, öğrencilerle birlikte çalışma yürüttük. Sınava en yakın tarihte( pandemi öncesi belirlenen tarih) yapılmasının hayırlı olacağı açığa çıktı. Böylece öğrencilerimizin gereksiz sınav stresi yaşamasının önüne geçtik. Sınavla ilgili gençlerimize pek çok avantaj sağladık. Bazılarının bu tarihin turizm sektörünü canlandırmak için belirlendiğini söylemesi spekülasyondur” dedi. 

3/5 - (1 vote)

Yorum Ekle